Індія планує придбати більше 1000 нових літаків

Індія планує придбати більше 1000 нових літаків

Попит на авіапослуги виправдовує покупку, але відсутність інфраструктури може вщент зруйнувати авіагалузь

Індія планує придбати більше 1000 нових літаків
фото Shutterstock

Індія збільшує кількість авіапасажирів швидше, ніж будь-яка інша країна, тому їм необхідно більше літаків, щоб бути точними 1080 одиниць. Про це повідомляє  CNN.

Згідно з новим звітом Центру азійсько-тихоокеанської авіації (САРА), для задоволення зростаючого попиту південноазійська країна має намір придбати більше 1000 нових літаків.

У звіті йдеться, що лише США та Китай мають більші заявки на придбання авіа суден.

Компанія Boeing прогнозує, що Індії буде необхідно 1850 нових літаків протягом наступних двох десятиліть і оцінює майбутні замовлення у $265 млн. Як повідомляється, американська компанія найближчими тижнями погодилась продати індійській авіакомпанії Jet Airways 100 літаків. Втім, змагатись за Індію компанії Boeing доведеться з європейським суперником Airbus,який уже має контракти з індійськими перевізниками.

Близько 220 млн громадян Індії користувались послугами авіакомпаній минулого року, за умови щорічного зростання на 20%, країна наздожене Великобританію, третій за величиною авіаринок у світі, до 2026 року.

Але перегони за захоплення цього сегменту ринку є «слизькою доріжкою», САРА попереджає, що авіакомпанії «ризикують відкусити більше, ніж зможуть пережувати».

«Безпрецедентне розширення спричинить значний тиск на авіасистему, – йдеться у повідомленні. – Промисловість зараз, очевидно, недооцінює майбутні задачі».

Ще однією проблемою є відсутність інфраструктури. Індійському авіаційному буму серйозно загрожує факт, що зараз із 400 аеропортів функціонують лише 75. З урахуванням того, що протягом наступних 10 років на рейси буде випущено 700 нових літаків, САРА заявляє, що відсутність готовності країни може знищити авіагалузь.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті