В адміністрації Трампа хотіли зняти санкції з російської нафтової галузі

В адміністрації Трампа хотіли зняти санкції з російської нафтової галузі

Однак ослаблення санкцій могло би завдати шкоди енергетичному сектору США

В адміністрації Трампа хотіли зняти санкції з російської нафтової галузі
фото Shutterstock

Білий дім вивчав можливість одностороннього ослаблення санкцій щодо російської нафтової промисловості наприкінці березня, оскільки вважав, що зниження видобутку нафти в Росії може завдати шкоди американській економіці, пише видання The Daily Beast з посиланням на колишніх чиновників США.

Однак державний департамент успішно оскаржив цю пропозицію, стверджуючи, що ослаблення цих санкцій зашкодить енергетичному сектору США.

В обміні Е-листами колишні чиновники держдепартаменту зазначили, що зниження каральних санкцій щодо російської нафтової промисловості стане подарунком для Москви, але у відповідь від Кремля США нічого не отримає.

Пропозиція зняття санкцій відносно Росії відбулося після звільнення радника з нацбезпеки Майкла Флінна. Останній зараз перебуває під слідством, яке вивчає питання про ймовірні зв'язки команди Трампа з Росією в ході передвиборчої кампанії.

Однак держдеп зайняв жорстку позицію з приводу одностороннього ослаблення санкцій, наводячи власні аргументи. У зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що зняття обмежень з РФ згодом призведе до того, що потім інші країни буде складно вмовити ввести санкції проти, наприклад, Ірану або Північної Кореї. У Держдепі нагадали, що США і РФ є конкурентами в нафтовій галузі.

Адміністрація Обами ввела санкції проти Росії після анексії українського Криму, вторгнення в східну Україну, підтримку сирійського режиму, а потім за кібератаки, які вплинули на вибори в США.

Як повідомлялося, на початку червня Сенат США запропонував ввести нові санкції стосовно Росії. Американські сенатори підготували законопроект, який вплине на ключові сфери економіки РФ

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло