Apple допомагала правоохоронцям розслідувати теракти

Apple допомагала правоохоронцям розслідувати теракти

Проте Тім Кук продовжує захищати високі стандарти конфіденційності компанії

Apple допомагала правоохоронцям розслідувати теракти
фото Shutterstock

Генеральний директор Apple Тім Кук повідомив, що компанія допомагала британським уповноваженим органам у розслідуванні терористичних атак. Про це повідомляє Bloomberg.

«Ми співпрацюємо з урядом Великобританії не лише в питаннях стосовно правоохоронної діяльності, а й щодо деяких атак, – сказав Кук під час інтерв’ю Bloomberg Television. – Я не можу детально про це розповідати, але у випадках, коли ми володіємо інформацією, і вони (правоохоронці) пройшли всі необхідні процедури, ми не просто її надаємо, а робимо це надзвичайно швидко».

Третя атака у Великобританії за період у менш ніж три місяці мала значний вплив на технологічні компанії, їх завданням стало унеможливити використання екстремістами продуктів та сервісів компанії.  

Високі стандарти конфіденційності Apple і жорстке кодування підпали під шквал критики з боку правоохоронних органів, компанія навіть зіштовхнулася з судовим позовом ФБР з аналогічного питання.

Кук повідомив у понеділок, що кодування інформації компанією Apple було неправильно сприйнятим. «Це не означає, що немає жодної інформації. Метадані існують і вони відіграють важливу роль у побудові профілю, – додав він. – У реальності кібератаки впливають на безпеку окремих людей та урядів».

Кук також сказав, що не долучився до бізнес-консультативних рад президента США Дональда Трампа, оскільки вважає їх «надзвичайно непродуктивними».

Нагадаємо, у 2015 році, коли подружня пара розстріляла 14 осіб, ФБР вимагала компанію Apple допомогти зламати iPhone 5S для отримання необхідної для розслідування інформації, оскільки при самостійному зламі смартфону існував ризик автоматичного знищення даних. Кук відмовився, вважаючи, що вимога ФБР загрожує безпеці клієнтів компанії і матиме наслідки, які вийдуть далеко за межі конкретної справи.

У минулому Apple виконувала рішення судів і допомагала владі отримувати дані зі смартфонів злочинців, але після розробки операційної системи iOS 8, яка має складне кодування, це стало неможливим. Особливістю системи захисту є те, що у самій компанії не володіють інформацією щодо цифрових кодів (паролей).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті