«Битва титанів»: Kaspersky vs Microsoft

«Битва титанів»: Kaspersky vs Microsoft

«Лабораторія Касперського» звинувачує Microsoft у недобросовісній конкуренції

«Битва титанів»: Kaspersky vs Microsoft
фото Shutterstock

У 2016 році російський розробник антивірусних програм «Лабораторія Касперського» подав скаргу на Microsoft разом з Федеральною антимонопольною службою Росії, заявивши, що Microsoft зловживає своєю домінуючою позицією на ринку операційних систем, всіляко «просуваючи» антивірусний софт власного виробництва. Microsoft у відповідь зробила певні кроки, але вони не вдовольнили представників російської компанії і цього разу «Лабораторія Касперського» подала позов до Європейської комісії та Федерального картельного відомства Німеччини. Про це повідомляє TheVerge.

У російській компанії стверджують, що Microsoft підштовхує користувачів відмовитися від стороннього програмного забезпечення на користь Windows Defender, який компанія попередньо встановила в операційну систему. Тоді як представники Microsoft переконують, що це було зроблено для захисту користувачів, позивачі називають такі дії «антиконкурентними».

«Ми хочемо, щоб Microsoft перестала деінформувати наших, і не тільки наших, користувачів, – зазначає Євген Касперський у блозі. – Ми хочемо, щоб усі варіанти захисту безпеки могли працювати на платформі Windows на рівних умовах».

«Такі дії Microsoft призводять до зниження рівня захисту користувачів, обмеження їхнього права вибору і до фінансових втрат як і самих користувачів, так і виробників захисних програм», – йдеться у повідомленні.

Єврокомісія вже підтвердила отримання скарг рід російського розробника.

У свою чергу Microsoft заявила, що компанія впевнена в тому, що засоби безпеки ОС Windows 10 створені у відповідності до чинного законодавства і готова відповісти на будь-які питання регулюючих органів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло