Встановлено особу третього терориста, причетного до атаки на Лондонському мосту

Встановлено особу третього терориста, причетного до атаки на Лондонському мосту

За рік до теракту, Юсеф Захба заявляв, що хоче бути терористом

Встановлено особу третього терориста, причетного до атаки на Лондонському мосту
Фото зTwitter

Британська поліція назвала особу третього нападника, причетного до теракту в результаті якого загинуло сім осіб. Ним виявився 22-річний Юсеф Захба , громадянин Італії марокканського походження. Про це повідомляє Reuters.

Як повідомлялось,раніше Скотленд-Ярд озвучив імена двох нападників – пакистанця Хурама Батта та Рашида Редуана.

Італійський прокурор повідомив у вівторок, що один з трьох джихадистів, Захба, сказав італійській поліції, що він хотів бути терористом, коли вони забороняли йому поїздку на Близький Схід минулого року.

 «Особа, яка прямувала до Туреччини із рюкзаком, викликала певні підозри, а під час додаткової перевірки агентом сказала, що хоче поїхати та стати терористом, а потім виправив себе», – сказав прокурор міста Болонья Джузеппе Амато.

Радикальні ісламісти часто потрапляють до районів Сирії, які знаходяться під контролем «Ісламської держави» через Туреччину.

Слідчі конфіскували комп’ютер Захби, але, оскільки прямих доказів злочинної діяльності виявлено не було, чоловіка направили до Лондону в якості можливого підозрюваного, повідомив Амато.

Поліція повідомила, що раніше ані Скотленд-Ярд, ані державне відомство британської контррозвідки МІ5 про особу Захби не знали.

Італійські ЗМІ повідомляють, що Захба народився у марокканському місті Фес у 1995 році. Чоловік не підтримував жодних стосунків із батьком. Він прожив більшу частину життя у Марокко з короткими візитами до матері в Італію.

Під час атаки, Захба працював у лондонському ресторані. За останні півтора року він пробув у Італії всього 10 днів, повідомив Амато.

Близький друг сім’ї, Франка Ламбертні, сказав, що юнак направився до Лондону у пошуках роботи.

«Він був дуже хорошим. Серйозний хлопець, який був дуже хорошим», – сказав Ламбертні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло