«Газпром» розірвав угоду з «Газтранзитом»

«Газпром» розірвав угоду з «Газтранзитом»

Відтепер відносини між ними регулює договір на обслуговування труби

«Газпром» розірвав угоду з «Газтранзитом»
Фото прес-центр Газпром

Російський монополіст «Газпром» домовився з київським «Газтранзитом» розірвати угоду про транспортування і припинити всі права й обов'язки сторін за угодою з 1 липня 2016 року.

Як наголошується в матеріалах «Газпрому», ця угода була укладена сторонами 5 вересня 2002 року, передає «Інтерфакс».

Угоду про транспортування було розірвано одночасно з набранням чинності доповнення до контракту на компримування. Це доповнення, серед іншого, вносить зміни до контракту. Відповідно до них «Газтранзит» з середини 2016 року забезпечує утримання і функціонування лупінгів в стані, придатному для транспортування газу. Річна вартість послуг становить $13,128 млн із оплатою як в доларах США, так і в гривнях.

«Газтранзит» створений в листопаді 1997 року з метою розширення пропускної здатності газотранспортної системи України для збільшення обсягів транзиту російського природного газу в Туреччину і країни Балканського регіону. Компанія реалізує проект з нарощування потужності магістрального газопроводу Ананьєв-Тирасполь-Ізмаїл, який проходить по території Одеської області та Молдови.

«Газпрому» і «Нафтогазу України» належить по 40,2174% акцій «Газтранзиту», ще 19,5652% акцій – у власності турецької Turusgas.

Нагадаємо, АМКУ у квітні-2017 направив до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції вимогу про примусове стягнення з «Газпрому» 171,9 млрд грн (близько $6 млрд).

12 травня «Газпром» отримав через представництво у Києві постанови Департаменту держвиконслужби Мінюсту про відкриття виконавчого провадження на суму 189,125 млрд грн і накладення арешту на належні компанії акції «Газтранзит».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті