Мін'юст направив «Газпрому» постанову про арешт його акцій в «Газтранзиті»

Мін'юст направив «Газпрому» постанову про арешт його акцій в «Газтранзиті»

Арешт накладено у справі щодо зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу

Антимонопольний комітет України у квітні-2017 направив до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції вимогу про примусове стягнення з «Газпрому» 171,9 млрд грн (близько $6 млрд).

Таку інформацію оприлюднив «Інтерфакс», посилаючись на звіт російського монополіста.

«Газпром» 12 травня отримав через представництво у Києві постанови Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про відкриття виконавчого провадження на суму 189,125 млрд грн і накладення арешту на належні компанії акції «Газтранзит».

Нагадаємо, у січні 2016-го АМКУ оштрафував «Газпром» на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу.

Згодом це рішення кілька разів оскаржувалось «Газпромом», але було підтверджено українськими судами.

Зазначимо, «Газпрому» і «Нафтогазу України» належить по 40,2174% акцій «Газтранзиту», ще 19,5652% акцій у власності турецької Turusgas.

«Газтранзит» створили в листопаді 1997 року для розширення пропускної здатності газотранспортної системи України, щоб збільшити обсяги транзиту російського блакитного палива до Туреччини і країн Балканського регіону.

Компанія реалізує проект з нарощування потужності магістрального газопроводу Ананьєв – Тирасполь – Ізмаїл, який проходить через Одеську область та Молдову.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло