У Туреччині заарештували голову Amnesty International

У Туреччині заарештували голову Amnesty International

Крім керівника взято під варту ще 22 юристи організації

У Туреччині заарештували голову Amnesty International
фото amnesty.org

Главу відділення міжнародної неурядової організації Amnesty International (AI) у Туреччині Танера Килича було заарештовано за наказом турецього уряду. Килича підозрюють у зв'язках з Фетхуллахом Гюленом, якого вважають організатором спроби путчу.

Про це повідомляється на сайті Amnesty International.

Разом з ним було затримано ще 22 співробітників турецього офісу організації.

«Той факт, що заарештовано керівника Amnesty International в Туреччині, яскраво показує, наскільки деспотичною стала влада в цій країні», – ідеться в повідомленні організації.

«Танер Килич має великий досвід захищати саме ту громадянську свободу, яку турецька влада зараз має намір зламати», – додається в заяві.

«За відсутності достовірних і прийнятних доказів їх причетності до міжнародно визнаних злочинів ми закликаємо турецьку владу негайно звільнити Танера Килича і 22 юристів, а також зняти з них усі звинувачення», – йдеться в заяві генсекретаря організації Саліла Шетті.

Як повідомляють, Килича затримали в його будинку в Ізмірі. Житло та офіс також обшукали. Наразі він перебуває в поліцейській дільниці.

Amnesty International – міжнародна організація, яка присвятила свою діяльність захисту прав людей та надає допомогу тим, чиї права вже були порушені. У світі нараховується близько 7 млн учасників організації.

В Україні організація діє з 24 березня 1991 року і веде інформаційно-просвітницьку діяльність про права людини, у тому числі в навчальних закладах, привертає уваги широкої громадськості до проблем порушення та нехтування правами людини. Зокрема, організація успішно провела кампанію за скасування смертної кари в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло