Екс-директор ФБР: «Трамп просив мене бути лояльним і закрити розслідування щодо Флінна»

Екс-директор ФБР: «Трамп просив мене бути лояльним і закрити розслідування щодо Флінна»

Джеймс Комі надав конгресу США письмові свідчення про 7 розмов із Трампом

Екс-директор ФБР: «Трамп просив мене бути лояльним і закрити розслідування щодо Флінна»
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Колишній директор ФБР Джеймс Комі в середу заявив, що президент США Дональд Трамп просив його облишити розслідування стосовно екс-радника з нацбезпеки Майкла Флінна. Про це повідомляє Reuters.

Флінт фігурував як частина більшого розслідування про втручання Росії в американські вибори.

Екс-глава ФБР представив письмові свідчення конгресу,  в яких детально описав всі свої сім розмов з президентом Трампом. У них Комі розповів, що Трамп просив його про лояльність, а також припинити розслідування проти Майкла Флінна.

У своїх свідченнях Комі зазначив, що 14 лютого ц.р. під час розмови з ним у Білому домі Трамп сказав: «Я сподіваюся, ви розумієте, що треба дати цьому піти, треба дати Флінну просто піти, він хороший хлопець».

У заяві Комі, розміщеній на офіційному сайті Сенату комітету з розвідки, також ідеться про те, що Трамп подзвонив йому 30 березня.

В розмові він описав російське розслідування як «хмару», яке позначається на його здатності діяти від імені країни. «Він сказав, що він не мав нічого спільного з Росією, ніколи не був пов'язаний з повіями в Росії і завжди вважав, що вони його прослуховують, коли він в Росії», – наводить Комі слова Трампа. У зв'язку з цим Трамп попросив його «розвіяти хмару», на що колишній глава ФБР відповів, що агентство займається розслідуванням настільки швидко, наскільки можливо.

За словами Комі, Трамп 27 січня – через тиждень після того, як заступив на посаду президента – під час обіду один на один сказав директору ФБР: «Мені потрібна лояльність. Я очікую лояльності».

За цим запала тиша, описує Комі у своїх свідченнях: «Я не рухався, не говорив, не змінював виразу обличчя жодним чином протягом незграбної мовчанки, що запала. Ми просто дивились один на одного мовчки».

Під час обіду президент запитав Комі, чи він хоче залишитися на посаді директора ФБР. Колишній глава ФБР сказав, що це занепокоїло його, оскільки він запідозрив, що Трамп намагається побудувати стосунки, «побудовані на протекціонізмі».

Деякі юристи стверджують, що свідчення Комі можуть бути використані, щоб показати, що Трамп займається перешкоджанням здійсненню правосуддя.

«Це показує, що президент робить все можливе, щоб закрити розслідування Флінна», – сказав Ендрю Райт, професор кримінального права юридичного факультету Саванни.

Нагадаємо, президент Трамп 10 травня несподівано звільнив директора ФБР Джеймса Комі, зазначивши, що Комі вже не в змозі ефективно керувати правоохоронними органами.

Комі очолював розслідування ФБР у зв'язку з можливим російським втручанням в американські вибори 2016 року і можливою таємною змовою росіян з кампанією Трампа. Звільнення Комі змусило сумніватися в об’єктивності цього розслідування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло