ЄС запустила Європейський фонд оборони

ЄС запустила Європейський фонд оборони

Його річний бюджет складатиме $5,5 млн

Єврокомісія 7 червня запустила Європейський фонд оборони, щоб допомогти державам-членам блоку більш ефективно витрачати кошти платників податків, скоротити дублювання витрат і отримати краще співвідношення ціни і якості. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті ЄС.

Оголошений президентом Юнкером у вересні 2016 року і підтриманий Радою Європи у грудні 2016 року, фонд буде координувати, доповнювати та посилювати національні інвестиції в дослідження у сфері оборони, у розробку прототипів і придбання оборонного оснащення та технологій.

Віце-президент з питань зайнятості, зростання, інвестицій та конкурентоздатності Юркі Катайнен сказав: «Люди по усій Європі стурбовані свою безпекою та безпекою своїх дітей. На додаток до нашої співпраці із НАТО, нам необхідно вдосконалюватись. Сьогодні ми переходимо від слів до справи. Фонд виступатиме каталізатором для сильної європейської оборонної промисловості, яка розробляє передові, повністю сумісні технології і оснащення».

У європейського оборонного фонду є два напрями.

Дослідження: Дослідницький аспект Фонду уже реалізується. Починаючи з 2017 року ЄС вперше надасть гранти для спільних досліджень в області інноваційних оборонних технологій та продуктів, що повністю фінансуватиметься бюджетом ЄС. Проекти, що отримають право на фінансування ЄС, фокусуватимуться на електроніці, метаданих, зашифрованого програмного забезпечення та робототехніці.

Розробка та придбання: Фонд створюватиме для держав-членів блоку стимули до співпраці із спільної розробки і придбання оборонного обладнання і технологій шляхом спільного фінансування із бюджету ЄС та практичної підтримки зі сторони Комісії. Держави-члени зможуть, наприклад, спільно інвестувати у розробку технологій безпілотних літальних апаратів ,супутникового зв’язку або вертольотобудування для скорочення видатків. Лише спільні проекти матимуть право на участь.

Амбітний Європейський фонд оборони сприятиме створення Євросоюзу, який захищає своїх громадян, доповнюючи собою інші робочі напрями, а саме: План реалізації глобальної стратегії з безпеки та оборони та Спільну декларацію ЄС-НАТО. За підтримки Європарламенту і країн-членів блоку Європейський фонд оборони може швидко стати двигуном розвитку безпеки та оборони ЄС. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло