Рада у першому читанні схвалила один з двох законопроектів про медреформу

Рада у першому читанні схвалила один з двох законопроектів про медреформу

Парламентарі схвалили проект медреформи в частині державних фінгарантій надання медпослуг

Рада у першому читанні схвалила один з двох законопроектів про медреформу
Фото: УНІАН

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який є частиною медичної реформи, передає «Інтерфакс».

У першому читанні законодавчу ініціативу підтримали 227 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер.

Згідно із законопроектом, для громадян буде передбачений гарантований пакет лікарських послуг за рахунок державного бюджету.

У ньому також передбачено, що розробку стандартів медичної допомоги, проведення оцінки медичних технологій, акредитацію закладів охорони здоров'я здійснюватиме спеціалізоване державне некомерційне агентство в порядку, встановленому Кабінетом міністрів.

Проект закону містить вимоги до клінічних настанов (сьогодні це клінічні протоколи).

Як зазначила голова профільного комітету з питань соціальної політики Людмила Денисова, з держбюджету оплачуватимуть надання екстреної, первинної та паліативної медичної допомоги громадянам.

«Стандарти лікування. Ми переходимо на міжнародні стандарти лікування і діагностики... національна служба здоров'я, оператора, який створюємо, яка буде оплачувати з казначейських рахунків лікарні, яку вибрала людина і де їй надали якісні послуги. Це – принцип «гроші йдуть за пацієнтом», – сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, представляючи проект медичної реформи в парламенті в четвер.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло