Банк «Південний» припиняє рейтингування в Fitch

Банк «Південний» припиняє рейтингування в Fitch

Агенство підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента банку «Південний» на рівні «CCC» і рейтинг стійкості «ccc»

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) банку «Південний» на рівні «CCC» і рейтинг стійкості «ccc» та відкликало рейтинги банку з комерційних причин.

Про це із посиланням на прес-реліз Fitch повідомляє «Інтерфакс».

Як зазначає рейтингове агентство, РДЕ банку «Південний» обумовлені його кредитоспроможністю на самостійній основі, яка виражена у рейтингові стійкості «ccc». Рейтинг стійкості відображає слабку якість активів банку, обмежену додаткову здатність абсорбувати збитки та невисоку прибутковість від основної діяльності, що робить його кредитоспроможність у високому ступені вразливою в разі подальшого визнання знецінення активів.

За оцінкою Fitch, кредити, віднесені до знеціненими в індивідуальному порядку (включаючи 7% кредитів з простроченням понад 90 днів), залишалися значними – на рівні 25% від валових кредитів на кінець 2016 року, і були лише помірно, на 52%, покриті резервами під знецінення, оскільки банк покладається на заставне забезпечення по кредитах.

Як говориться в повідомленні, запас регулятивного капіталу у банку (регулятивний показник достатності загального капіталу в 10% на кінець ІІІ кварталу 2016 року) забезпечує низьку здатність абсорбувати збитки, в той час як банку ще належить завершити свою середньострокову програму рекапіталізації, узгоджену з Національним банком України в 2015 році.

«Управління ліквідністю у банку, зокрема в іноземній валюті, значною мірою залежить від доступу до валютної ліквідності через дочірній банк у Латвії та залучення від деяких компаній-нерезидентів (разом складають близько 30% зобов'язань банку «Південний» на кінець І кварталу 2017 року). Якщо доступ до цього фондування буде обмежений, валютна ліквідність банку «Південний», ймовірно, істотно ослабне», – прогнозують аналітики Fitch.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті