У Кремлі розхвилювалися через рішення Верховної Ради взяти курс на НАТО

У Кремлі розхвилювалися через рішення Верховної Ради взяти курс на НАТО

У разі розширення НАТО Росія обіцяє вжити заходів у відповідь

У Кремлі розхвилювалися через рішення Верховної Ради взяти курс на НАТО
фото www.nato.int

У Москві «традиційно і з недовірою ставляться до процесу розширення НАТО» до російських кордонів, заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, передає «Радіо Свобода».

«Ми вважаємо, що це загрожує нашій безпеці і балансу сил у Євразійському регіоні», – заявив представник Путіна, додавши, що російська сторона вживає всіх необхідних заходів для ребалансування ситуації і захисту власних інтересів і власної безпеки.

У Кремлі, коментуючи рішення України відновити курс на вступ до Північноатлантичного союзу, знову пообіцяли заходи у відповідь у разі розширення НАТО.

Раніше, в четвер, 8 червня, український парламент ухвалив закон, яким визначив набуття Україною членства в НАТО однією з засад зовнішньої політики держави, одним із пріоритетів національних інтересів і одним із основних напрямів держполітики з питань безпеки.

Нагадаємо, після самоусунення колишнього президента Януковича Україна рішенням Верховної Ради за грудень 2014 року відмовилася від запровадженого ним з 2010 року позаблокового статусу.

Але досі Україна офіційно не відновлювала попереднього чітко визначеного курсу на вступ до НАТО, хоча весь цей час активно співпрацювала з Альянсом у різних напрямках.

У НАТО наголошують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови.

Натомість Росія, яка різко протестувала проти всіх попередніх розширень Північноатлантичного союзу, вимагає «гарантій невступу України в НАТО», заявляючи, що розширення цього оборонного союзу є для неї «загрозою».

Як повідомлялося, Росія чинила неабиякий тиск на Чорногорію з метою завадити їй вступити в НАТО. Москва заблокувала ввезення чорногорського вина на територію РФ, відмовила у в'їзді політичним лідерам країни і затримала чиновників, які є прихильниками політики НАТО. Попри це, балканська країна 5 червня стала 29-м членом Північноатлантичного альянсу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло