Крізь терни до НАТО: Чорногорія сьогодні стає 29-м членом альянсу

Крізь терни до НАТО: Чорногорія сьогодні стає 29-м членом альянсу

Попри неабиякий тиск Росії Чорногорія змогла просунути власну зовнішню політику

Крізь терни до НАТО: Чорногорія сьогодні стає 29-м членом альянсу
Душко Маркович, прем'єр-міністр Чорногорії та Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО
Фото nato.int

Маленька балканська країна Чорногорія сьогодні офіційно стає членом НАТО, повідомляє видання ForeignBrief. Церемонія підняття прапора запланована на середу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг разом із заступником держсекретаря США з політичних питань Томасом Шенноном 5 червня візьмуть участь у церемонії передачі у державному департаменті США у присутності прем'єр-міністра Чорногорії Душко Марковича документа про вступ до альянсу цієї балканської республіки.

З річним військовим бюджетом близько $60 млн – найменшим у НАТО – приєднання Чорногорії суттєво не впливає на альянс, але матиме серйозні наслідки для самої країни.

Чорногорці розділилися з цього ключового питання зовнішньої політики, майже половина з них – проти членства в НАТО. Опозиція країни хотіла скористатися цим розколом і тиснула на уряд, щоб провести референдум з цього питання.

Як відомо, проти вступу країни у НАТО активно виступала Росія, яка є найбільшим інвестором в Чорногорії. Москва вже заблокувала ввезення чорногорського вина на територію РФ, відмовила у в'їзді політичним лідерам країни і затримала чиновників, які є прихильниками політики НАТО. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло