Київ з Мінськом будуть разом відновлювати судноплавство по Дніпру

Київ з Мінськом будуть разом відновлювати судноплавство по Дніпру

Білорусь вже готова вкласти $5 млн

Білорусь і Україна готові приступити до реалізації проекту з відновлення міжнародного судноплавства по Дніпру і зробити цю водну артерію придатною для використання суден класу ріка – море.

Про це заявив журналістам заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань вчора, 8 червня, у Мінську, повідомляє білоруське видання sputnik.by.

«Ми разом хочемо відновити судноплавство по Дніпру, щоб білоруські калій і нафтопродукти були готові далі піти по Дніпру в Чорне море і звідти на експорт. Білоруська сторона готова вкласти $5 млн», – сказав Довгань.

За словами заступника міністра, стільки буде коштів потрібно, щоб поглибити русло річки на білоруському відтинку.

І вже на першому етапі Україна за підтримки іноземних інвесторів планує вкласти близько $25 млн у модернізацію шлюзів та поглиблення річки.

Довгань додав, що незабаром збереться міжнародна конференція в Києві, на якій буде обговорюватися реалізація цього проекту на довгу перспективу. За його словами, «мова йде про мільярдні портфелі кредитів для портів, шлюзів, поглиблення Дніпра».

Зазначимо, 1-2 червня 2017 Віктор Довгань взяв участь в заходах Міжнародного транспортного тижня в Одесі. На семінарі ЄЕК ООН експортери обговорили спрощення транспортних процедур та покращення логістики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті