Антикорупційне бюро підозрює чиновників НБУ в розтраті 12 млрд грн

Антикорупційне бюро підозрює чиновників НБУ в розтраті 12 млрд грн

Кошти були виведені за схемою, в якій брали участь 10 банків

Національне антикорупційне бюро підозрює чиновників Нацбанку України в розтраті 12 млрд грн рефінансування банків, свідчить постанова Солом'янського райсуду Києва. Про це повідомляє Finbalance.

Згідно з матеріалами суду, Антикорупційне бюро веде розслідування виведення $87 млн зі збанкрутілого Дельта Банку.

Слідством встановлено, що в період з 2014 по 2015 рік посадові особи Нацбанку розтратили кошти НБУ в сумі 12 млрд грн за схемою, в якій брали участь банки Київська Русь, Південкомбанк, Міський комерційний банк, Автокразбанк, Терра банк, Дельта Банк, Хрещатик, Фінанси і кредит, Фінпростбанк і Інтеграл-банк.

За даними детективів, розтрата рефінансування НБУ відбулася з використанням кореспондентських рахунків зазначених банків, відкритих у Meinl Bank Aktiengeselschaft (Австрія), Bank Frick&CjAG (Ліхтенштейн), Bank Winter&CO AG (Австрія), East-West United Bank SA (Люксембург) шляхом погашення кредиторської заборгованості підконтрольних підприємств, яка виникла на підставі кредитних договорів, укладених ними з зазначеними іноземними банківськими установами протягом 2011–2015 років.

У квітні глава НАБУ Артем Ситник заявляв, що в розслідуванні кримінального провадження щодо можливих зловживань при рефінансуванні банків перевіряється «практично все» керівництво НБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло