НБУ дозволив бізнесу інвестувати за кордон до $2 млн

НБУ дозволив бізнесу інвестувати за кордон до $2 млн

Ліміт загальної суми операцій зріс з $50 000 до $2 млн

Національний банк України надав можливість бізнесу інвестувати за кордон до $2 млн в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік, тоді як до теперішнього часу ліміт загальної суми таких операцій становив $50 000 за один календарний місяць. 

Згідно з повідомленням регулятора у п'ятницю, відповідну постанову №51 НБУ від 8 червня вступить в силу з 12 червня.

У ньому також диференційовані вимоги для отримання ліцензій в залежності від суми інвестиції за кордон, до $50 тис. будуть діяти спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії.

Як пояснює Нацбанк, крім заяви, досить буде надати кілька інших документів в залежності від виду інвестиції і типу інвестора (договір про здійснення інвестиції, документи про реєстрацію об'єкта інвестиції і т.д.).

У той же час для інвестицій в сумі більше $50 тис. вводиться розгорнутий перелік документів, який допоможе НБУ запобігти використанню валютних ліцензій для схемного відтоку капіталу, зазначається в релізі. Зокрема, резидент повинен додатково підтвердити економічний сенс операції, наявність у нього прозорих джерел коштів для її проведення, надати розгорнуту інформацію про кінцевих бенефіціарів власників суб'єктів інвестиційної операції і т.п.

«Такі кроки дозволять поліпшити умови ведення юридичними особами зовнішньоекономічної діяльності та в той же час не сприятимуть проведенню економічно необґрунтованих операцій по виведенню коштів за межі України», – зазначає Нацбанк.

Згідно з даними Держстату, на 1 квітня 2017 року обсяг прямих інвестицій з України в економіку інших країн світу становив $6,359 млрд. За перший квартал обсяг вилучення капіталу ($2,5 млн) перевищив обсяг його вкладення ($0,6 млн). Основні інвестиції з України здійснені на Кіпр – $5,93 млрд, а також в РФ – $144,1 млн, Латвію – $68,4 млн, Британські Віргінські о-ва – $57,6 млн, Польщу – $48,7 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті