МЗС України порадило, що робити, якщо в країни ЄС не пускатимуть без віз

МЗС України порадило, що робити, якщо в країни ЄС не пускатимуть без віз

11 червня в усіх пунктах пропуску чергуватимуть представники українського консульства

МЗС України порадило, що робити, якщо в країни ЄС не пускатимуть без віз
Фото УНIАН

Міністерство закордонних справ України нагадало українським громадянам про те, що з 11 червня вступає в дію безвізовий режим із Євросоюзом і оголосило про комплекс вжитих заходів для того, щоб перехід на безвізовий режим і на в’їзд у ЄС за новими правилами пройшов максимально сприятливо для українців.

Про це МЗС написало на своїй сторінці у Facebook.

«МЗС доручило консульським посадовим особам невідкладно інформувати міграційні та прикордонні служби із зазначенням номерів «гарячих ліній» установ для підтримання оперативного зв’язку, у разі виникнення необхідності», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, в повідомленні Департаменту консульської служби МЗС України наголошується, що у разі виникнення проблемних ситуацій, пов’язаних з в’їздом до країн ЄС у безвізовому режимі, слід телефоном контактувати з робочою групою.

«З метою оперативного реагування та створення сприятливих умов громадянам України для безвізового в’їзду до держав-членів ЄС у МЗС створено робочу групу, яка працюватиме цілодобово з 00 год. 00 хв. 11 червня до 00 год. 00 хв. 12 червня», – зазначається у повідомленні.

11 червня консули перебуватимуть у міжнародних аеропортах ЄС та наземних пунктах пропуску. Консульські посадові особи будуть моніторити ситуацію в пунктах пропуску через державний кордон і будуть готові оперативно реагувати на можливі ускладнення при перетині кордонів ЄС українцями у безвізовому порядку, обіцяє українське МЗС.

Також у відомстві зазначили, що працює веб-ресурс «Поради подорожуючим» з метою надання громадянам України, які планують подорож за кордон, оперативної інформації щодо безпекової ситуації в різних країнах світу, основ їх міграційного законодавства, митних правил, фітосанітарних вимог, рекомендацій щодо дій у надзвичайних ситуаціях, контактів дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном.

Нагадаємо, туристичний портал створив інформативну карту, на якій одразу можна побачити, яку мінімальну суму коштів потрібно з собою мати для вїзду в ту чи іншу країну Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло