Нацбанк встановив вимоги до банківських кредитних посередників

Нацбанк встановив вимоги до банківських кредитних посередників

Регулятор попередив, що вестиме перелік кредитних посередників банків

Нацбанк встановив вимоги до банківських кредитних посередників
Фото: pixabay.com

Нацбанк установив вимоги до діяльності кредитних посередників у сфері споживчого кредитування відповідно до Закону про споживче кредитування.

Якщо кредитний посередник відповідає усім вимогам, він має право розпочати свою діяльність після укладення з банком посередницького договору та оприлюднення банком даної інформації на власному сайті, підкреслюють у прес-службі НБУ.

«Вимоги Національного банку сприятимуть тому, що кредитні посередники надаватимуть споживачам банківських послуг більш повну інформацію про банки, банківські продукти, умови отримання кредитів, а також нестимуть за це відповідальність перед споживачами. Це сприятиме розвитку та підвищенню прозорості ринку споживчого кредитування в Україні», – зазначила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Відповідальність за порушення кредитним посередником законодавства Нацбанк покладає на банк, з яким кредитний посередник уклав посередницький договір. Таку вимогу регулятор пояснює тим, що закон «Про споживче кредитування» не наділяє Національний банк повноваженнями застосовувати заходи впливу до кредитних посередників за порушення законодавства у сфері споживчого кредитування.

Однак Нацбанк попередив, що вестиме перелік кредитних посередників банків.

Зазначимо, Національний банк до того ж прийматиме рішення про погодження реорганізації банків ще на етапі планування цього процесу, а не по факту його виконання. Такий підхід скоротить процедуру реорганізації банків шляхом приєднання, в середньому, з 1,5 років до 3 місяців.

9 червня НБУ надав можливість бізнесу інвестувати за кордон до $2 млн в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік, тоді як до теперішнього часу ліміт загальної суми таких операцій становив $50 000 за один календарний місяць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло