Захворіло у світі
94,529,174
Померло у світі
2,022,854
Вилікувалось у світі
52,039,269
Захворіло в Україні
1,160,682
Померло в Україні
20,802
Вилікувалось в Україні
865,960
Нацбанк встановив вимоги до банківських кредитних посередників

Нацбанк встановив вимоги до банківських кредитних посередників

Регулятор попередив, що вестиме перелік кредитних посередників банків

Нацбанк встановив вимоги до банківських кредитних посередників
Фото: pixabay.com

Нацбанк установив вимоги до діяльності кредитних посередників у сфері споживчого кредитування відповідно до Закону про споживче кредитування.

Якщо кредитний посередник відповідає усім вимогам, він має право розпочати свою діяльність після укладення з банком посередницького договору та оприлюднення банком даної інформації на власному сайті, підкреслюють у прес-службі НБУ.

«Вимоги Національного банку сприятимуть тому, що кредитні посередники надаватимуть споживачам банківських послуг більш повну інформацію про банки, банківські продукти, умови отримання кредитів, а також нестимуть за це відповідальність перед споживачами. Це сприятиме розвитку та підвищенню прозорості ринку споживчого кредитування в Україні», – зазначила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Відповідальність за порушення кредитним посередником законодавства Нацбанк покладає на банк, з яким кредитний посередник уклав посередницький договір. Таку вимогу регулятор пояснює тим, що закон «Про споживче кредитування» не наділяє Національний банк повноваженнями застосовувати заходи впливу до кредитних посередників за порушення законодавства у сфері споживчого кредитування.

Однак Нацбанк попередив, що вестиме перелік кредитних посередників банків.

Зазначимо, Національний банк до того ж прийматиме рішення про погодження реорганізації банків ще на етапі планування цього процесу, а не по факту його виконання. Такий підхід скоротить процедуру реорганізації банків шляхом приєднання, в середньому, з 1,5 років до 3 місяців.

9 червня НБУ надав можливість бізнесу інвестувати за кордон до $2 млн в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік, тоді як до теперішнього часу ліміт загальної суми таких операцій становив $50 000 за один календарний місяць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті