Захворіло у світі
93,158,547
Померло у світі
1,995,273
Вилікувалось у світі
51,421,906
Захворіло в Україні
1,146,963
Померло в Україні
20,542
Вилікувалось в Україні
847,391
НБУ спростив процедуру злиття банків

НБУ спростив процедуру злиття банків

Нацбанк прийматиме рішення про реорганізації банків ще на етапі планування цього процесу

Національний банк оптимізував процедуру реорганізації банків шляхом приєднання відповідно до вимог Закону України «Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків». Завдяки цьому значно скоротяться строки здійснення реорганізації, у тому числі розгляду регулятором документів банків-учасників реорганізації, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Банки-учасники реорганізації подаватимуть пакет документів для отримання попереднього висновку НБУ про погодження проекту плану реорганізації. Після надання НБУ попереднього висновку наглядові ради скликають загальні збори банків-учасників для прийняття рішення про приєднання, затвердження плану реорганізації та договору про приєднання. За зверненням банків-учасників Національний банк надаватиме дозвіл на реорганізацію протягом трьох робочих днів та розміщуватиме інформацію про реорганізацію банків на сторінках офіційного інтернет-представництва НБУ. Після отримання дозволу НБУ здійснюватиметься реорганізація банків шляхом приєднання за спрощеною процедурою.

Отже, Нацбанк прийматиме рішення про погодження реорганізації банків ще на етапі планування цього процесу, а не по факту його виконання. Такий підхід скоротить процедуру реорганізації банків шляхом приєднання, в середньому, з 1,5 років до 3 місяців.

Відповідні зміни передбачено постановою Правління НБУ від 08 червня 2017 року № 48 «Про затвердження Змін до Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників», яка набуває чинності з 10 червня 2017 року.

Національний банк України надав можливість бізнесу інвестувати за кордон до $2 млн в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік, тоді як до теперішнього часу ліміт загальної суми таких операцій становив $50 тис. за один календарний місяць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті