Здійснилося: безвізовий режим України з країнами Євросоюзу вступив у дію

Здійснилося: безвізовий режим України з країнами Євросоюзу вступив у дію

Європейські країни відкриватимуть кордони для України відповідно до своїх часових поясів

Здійснилося: безвізовий режим України з країнами Євросоюзу вступив у дію
фото Офіційний сайт Президента України

Сьогодні, 11 червня 2017 року, починаючи з 00 години 00 хвилин, набрало чинності рішення Європейського Союзу про безвізові поїздки для громадян України.

Таким чином, відсьогодні українці зможуть відвідувати країни Європи без оформлення візи.

В цей час в Ужгороді Президент України Петро Порошенко разом з Президентом Словацької Республіки Андреєм Кіскою візьме участь у символічній церемонії на словацько-українському кордоні з нагоди запровадження безвізу.

Слід зазначити, що візовий режим через різні часові пояси буде скасований поетапно відповідно до географічного розташування країн.

Найпершими безвізовий режим – опівночі за київським часом – відкриють 8 держав-членів ЄС: Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція та Кіпр.

О першій годині ночі (за Києвом) кордони для громадян України відкриють ще 20 країн Євросоюзу  та Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Найпізніше безвіз почне працювати в Португалії, о другій ночі за Києвом, оскільки ця країна живе з Лондонським часовим поясом.

І, зрештою, серед держав-членів Шенгену, що перебувають поза межами ЄС, останньою буде Ісландія – о третій ночі.

Нагадаємо, МЗС України порадило, що робити, якщо в країни ЄС не пускатимуть без віз. 11 червня в усіх пунктах пропуску чергуватимуть представники українського консульства.

Як повідомлялося, безвізовий режим дозволить українцям в'їжджати на територію Євросоюзу терміном до 90 днів у кожен 180-денний період із діловою та туристичною метою, а також у сімейних справах. Для в'їзду на територію ЄС без візи необхідно буде мати біометричний закордонний паспорт.

Редакція Mind вітає читачів із запровадженням безвізового режиму і сподівається, що цей крок посилить позиції України на міжнародній арені та в результаті активізації євро-туризму сприятиме поширенню в нашій державі справжніх європейських цінностей – свободи, чесності та відповідальності за свою країну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло