Сотні українців без жодних перешкод вже перетнули кордони ЄС

Сотні українців без жодних перешкод вже перетнули кордони ЄС

Консульська служба доповіла, як працює безвізовий режим

Сотні українців без жодних перешкод вже перетнули кордони ЄС
Перші українці-мандрівники, що перетинають кордон ЄС без віз
Фото Департамент консульської служби МЗС України

Станом на ранок неділі сотні українців безперешкодно перетнули кордони країн Європейського Союзу за біометричними паспортами в рамках безвізового режиму Україна-ЄС, повідомляє прес-служба Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України.

«Безвіз – в дії. Консули в Румунії, Польщі, Словаччині, Угорщині повідомляють про безперешкодний перетин громадянами України кордону країн ЄС по біометричному паспорту. Загальна кількість українців, які перетнули кордон ЄС станом на 5:35, вимірюється сотнями. Консули продовжують здійснювати моніторинг ситуації в пунктах пропуску. В разі виникнення труднощів, консул поруч», – йдеться в повідомленні на офіційній сторінці Департаменту в Фейсбук.

Як повідомлялося, безвізовий режим між Україною і Європейським Союзом в ніч на неділю, 11 червня, офіційно вступив в силу.

Європейські країни відкрили кордони для України відповідно до своїх часових поясів.

Так, всі громадяни України при наявності біометричного паспорта можуть відвідувати 30 країн Європи без віз і перебувати там до 90 днів протягом 180 днів, а саме всі країни-члени ЄС, крім Великобританії та Ірландії, а також Швейцарію, Ліхтенштейн, Ісландію та Норвегію.

Нагадаємо, МЗС України порадило, що робити, якщо в країни ЄС не пускатимуть без віз. 11 червня в усіх пунктах пропуску чергуватимуть представники українського консульства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло