Найбільші компанії рибної промисловості оголосили війну піратському вилову

Найбільші компанії рибної промисловості оголосили війну піратському вилову

9 компаній з продажу морепродуктів підписали угоду про збереження Світового океану

Найбільші компанії рибної промисловості оголосили війну піратському вилову
Фото pixabay.com

Дев'ять з найбільших світових риболовецьких компаній підписали угоду про захист світового океану, зголосившись таким чином чинити опір незаконній рибальській діяльності, в тому числі піратству, використанню рабської праці, і запобігати надмірному вилову риби.

Про ініціативу SeaBOS – Seafood Business for Ocean Stewardship (Управління компаніями з виробництва морепродуктів) було оголошено в п'ятницю, в рамках присвяченій океану Конференції ООН цього тижня. Це перша конференція на подібну тематику, в якій держави-члени ООН обговорювали, як зберегти здорове функціонування океану, повідомляє The Guardian.

Конференція проходила 5-9 червня в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, її учасниками стали близько 4 тисяч делегатів із понад 80 країн світу.

За словами голови Генеральної Асамблеї ООН Пітера Томсона, надмірна експлуатація живих ресурсів моря, зміна клімату і забруднення океанів небезпечними для них речовинами і відходами виробничої діяльності становлять серйозну загрозу для морського середовища.

Томсон підкреслив, що глобальне потепління веде до підвищення температури морської води, підйому рівня моря і підвищення кислотності океану, що створює додаткову загрозу для морської фауни і флори.

До реєстру конференції було внесено близько 500 добровільних зобов'язань від представників різних компаній та організацій. Вони стали основою дискусії для прийняття Плану дій щодо захисту океанів.

Ініціатива SeaBOS, яку підтримав Стокгольмський центр відновлення, стала початком співпраці між компаніями з Азії, Європи і США, які зібралися разом, щоб покласти край незаконній діяльності.

Хоча рибна галузь сильно роздроблена на місцевому рівні, з мільйонами маленьких човнів і рибалок, близько 11-16% світового улову йде на лише 13 компаній-гігантів, які, як вважається, контролюють близько 40% усіх найцінніших і найбільших видів риби.

Дев'ять риболовецьких компаній, які підписали ініціативу SeaBOS, мають загальний річний дохід близько $30 млрд (£23 млрд), що становить більше однієї третини прибутку ТОП-100 компаній з виробництва морепродуктів. Вони зобов'язалися виключити зі своїх ланцюжків поставок будь-яку рибу, яка могла бути добута шляхом піратства та інших незаконних джерел.

Половина світового улову риби пов'язана з «чорним» або незаконним виловом риби, де судна запливають в національні води інших країн, з використанням незаконних снастей виловлюють більше, ніж дозволяє квота, або виловлюють ті вимираючі види риб, на які вони не мають квот.

Рибні ферми також викликають занепокоєння експертів океану – через інтенсивне використання лікарських і дезінфікуючих засобів, які забруднюють морське середовище. А також через використання мільйонів тонн рибного борошна з подрібненої дикої риби на корм для фермерської риби – на кожну тонну вирощеної іде 5 тонн дикої риби.

«Ми будемо активно застосовувати існуючі стандарти сертифікації рибної галузі та запобігати шкідливим викидам і руйнуванню місць проживання рибних видів. Ми закликаємо всю галузь зробити те ж саме», – зазначили підписанти угоди.

Це такі компанії: дві найбільші компанії за рівнем продажу морепродуктів Maruha Nichiro та Nippon Suisan Kaisha; дві найбільших компанії з виловлювання тунця, Thai Union Group та Dongwon Industries; дві найбільші компанії з продажу кормів для рибницьких господарств, Nutreco (материнська компанія Skretting) і Cargill Aqua Nutrition; дві найбільші компанії з вирощування лосося, Marine Harvest і Cermaq; японська компанія з вилову тунця Kyokuyo.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло