Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
У Молдові громадськість мітингує проти змішаної системи виборів

У Молдові громадськість мітингує проти змішаної системи виборів

Введення одномандатних округів веде до корупції на виборах, вважають протестувальники

У Молдові громадськість мітингує проти змішаної системи виборів
фото Twitter Alex Kokcharov‏

У неділю, 11 червня, кілька тисяч протестувальників перед парламентом у Кишиневі ухвалили резолюцію із закликом до Венеціанської комісії, Європарламенту, Ради Європи не допустити зміни системи виборів в Молдові, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Так, згідно з проектом закону про введення змішаної системи виборів, 50 депутатів будуть обиратися за партійними списками, а 51 – по одномандатних округах.

В резолюції йдеться про те, що в Молдові немає суспільного консенсусу для переходу на змішану систему виборів.

«Зміна системи виборів вигідна правлячій в Молдові Демократичній партії і тим партіям, які їй підігрують», – наголошується в резолюції. Приклади такого переходу в системі виборів в Україні та Румунії зайвий раз підтверджують, що для Молдови такий перехід шкідливий, – йдеться в прийнятому громадою документі.

Учасники протесту переконані, що змішана система виборів веде до маніпуляцій громадською думкою, політичної корупції і підкупу депутатів, які будуть обиратися по одномандатних округах.

У резолюції також ідеться про те, що змішана система призведе до зменшення ролі і значення опозиційних партій, що шкідливо для демократії.

Громадяни вимагають відкликати проект закону про перехід на змішану систему і провести демократичні вибори за системою, коли 101-го депутата парламенту буде обрано за партійними списками.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті