Коломойський через суд хоче скасувати поруку за боргами ПриватБанку перед НБУ

Коломойський через суд хоче скасувати поруку за боргами ПриватБанку перед НБУ

У травні в НБУ були проти цього рішення

Печерський райсуд розглядає позов Ігоря Коломойського до НБУ та ПриватБанку щодо розірвання договору поруки. Склад суду по цій справі було призначено 9 червня, пише finbalance.

Нагадаємо, у травні глава НБУ В. Гонтарева заявляла, що ПриватБанк хоче погасити борг перед НБУ по рефінансуванню на 13,8 млрд грн, але НБУ проти цього, оскільки це може призвести до втрати застави активів, які належать Ігорю Коломойському, а також до втрати його персональних гарантій.

«Ми сказали ПриватБанку: заберіть ці застави під наявні кредити [які ПриватБанк раніше видав для структур, пов’язаних з екс-акціонерами], а потім вже погасіть нам рефінансування або закладіть нам ці застави зі свого боку. Але вони ж не забирають», – констатувала Гонтарева. Перед цим в НБУ заявляли, що екс-власники ПриватБанку надали в заставу по кредитам рефінансування, зокрема, «Буковель», «Бориваж», літаки «Боїнг» тощо.

Дещо згодом глава правління ПриватБанку Олександр Шлапак зазначив, що допускає погашення кредитів рефінансування НБУ після переведення наданого під нього забезпечення на кредитний портфель банку. За його словами, відповідні переговори почнуться вже найближчим часом.

Додамо, що 9 червня також було призначено склад Окружного адмінсуду м. Києва для розгляду справи №826/7432/17 – за позовом І. Коломойського до НБУ, Кабміну, Фонду гарантування, Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку «щодо визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії». Як треті особи в справі фігурують ПриватБанк та Мінфін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло