Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Агрокомітет ВР підготує пропозиції щодо забезпечення сільгоспвиробників добривами

Агрокомітет ВР підготує пропозиції щодо забезпечення сільгоспвиробників добривами

Сільгоспвиробники витратили 2 млрд грн на добрива, які не були доставлені

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин разом з профільними асоціаціями повинен до 14 червня напрацювати пропозиції щодо забезпечення до осені сільгоспвиробників азотними добривами за ринковими цінами, повідомляє Інтерфакс.

Згідно з повідомленням Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) у понеділок, прем'єр-міністр Володимир Гройсман дав відповідне доручення 9 червня на третьому засіданні робочої групи з розробки концепції ринку землі.

У ході обговорення питання з азотними добривами представники ВАР відзначили, що через монополію компанії Ostchem і введення антидемпінгових мит на продукцію з РФ аграрії країни змушені переплачувати мільярди гривень за цей виробничий ресурс.

З 7 березня 2017 року «Укртрансгаз» припинив газопостачання трьох українських підприємств Ostchem, пояснюючи це рішення заборгованістю контрагентів і відсутністю підтверджених обсягів газу в ГТС. З того часу ці заводи простоюють.

За інформацією Міністерства аграрної політики і продовольства, сільгоспвиробники зробили передоплату підприємствам Ostchem майже за 300 000 тонн добрив на 2 млрд грн, але вони не були поставлені.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оцінювало дефіцит на ринку азотних добрив навесні приблизно в 170 000 тонн.

Водночас Кабмін планував зареєструвати законопроект про обнулення мита на добрива з інших країн, крім Росії.

«Українська аграрна конфедерація» повідомляла, що навесні Кабінет міністрів розглядав питання завантаження «Рівнеазоту» і черкаського «Азоту» за рахунок давальницької переробки газу з ресурсу ПАТ «Аграрний фонд», але цього не сталося.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті