Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
Керівників компанії-розробника комп’ютерних програм звинувачують у співпраці з російськими спецслужбами

Керівників компанії-розробника комп’ютерних програм звинувачують у співпраці з російськими спецслужбами

Повідомлено про підозру у скоєнні злочину засновнику і комерційному директору розробника програм «Стахановець» та Mirobase

Керівників компанії-розробника комп’ютерних програм звинувачують у співпраці з російськими спецслужбами
Михайло Яхимович
Фото з вiдкритих джерел

Головне слідче управління СБУ під процесуальним керівництвом Генпрокуратури повідомило про підозру у скоєнні злочину засновнику і комерційному директору компанії розробника комп’ютерних програм «Стахановець» та Mirobase.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

Повідомляється, що правоохоронці розслідують факти можливої передачі російським спецслужбам інформації державних установ та особистих даних українців громадянами України Михайлом Яхимовичем та Володимиром В’язмітіним.

Відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 359 КК України.

Під час слідчих дій було вилучене комп’ютерне та серверне обладнання, на якому встановлені програми «Стахановець» та Mirobase. Проводиться експертиза.

Триває досудове слідство. Обидва бізнесмени оголошені у розшук, адже перебувають на території РФ під «опікою» кураторів з російських спецслужб, констатують у прес-службі СБУ.

Зазначимо, компанія «Стахановець» опублікувала офіційне звернення до клієнтів, партнерів, ЗМІ, в якому повідомлялося, що 27 квітня 2017 року начальник апарату служби безпеки України Олександр Ткачук заявив, що за допомогою комплексу «Стахановець» здійснювалася діяльність зі збору даних з комп'ютерних мереж наших клієнтів і передачі їх спецслужбам.

З цього приводу керівництво компанії в особі виконавчого директора Микити Рогозина, який підписав відкритий лист, запевнило: «Ми працюємо в сфері інформаційної безпеки більше 8 років. Нам довіряють 5000 клієнтів по всьому світу. Ніяких витоків даних ніколи не було».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті