Пятеро російських дипломатів у Молдові імовірно були офіцерами ГРУ

Пятеро російських дипломатів у Молдові імовірно були офіцерами ГРУ

Розвідка вважає, що вони вербували людей для проведення заколоту в Україні

Молдавська розвідка вважає, що п’ятеро російських дипломатів, яких було вислано з Молдови минулого місяця, були шпіонами, які вербують бойовиків для промосковського заколоту в сусідній Україні. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерело з уряду і два дипломатичних джерела.

Молдова, пострадянська країна, яка давно знаходилася в центрі боротьби за вплив між Росією та Заходом, видворила співробітників російського посольства 29 травня. Прем’єр-міністр Молдови Павло Філіп ніяк не прокоментував таке рішення, лише сказав,що уряд мав на те причини.

Згідно з інформацією джерел, п’ятеро осіб було вислано з країни через їхню імовірну діяльність в якості таємних офіцерів російського ГРУ під прикриттям. Молдавські чиновники вважають, що росіяни вербують бійців з Гагаузії, автономного південного регіону, де проживає етнічне турецьке населення, яке має проросійські погляди і виступає проти тіснішої інтеграції з ЄС.

Reuters не змогло самостійно перевірити інформацію щодо діяльності п’яти російських дипломатів. МЗС Росії та Міністерство оборони країни відмовилися від коментарів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло