Немає впевненості в завтрашньому дні: в Британії зростає інфляція

Немає впевненості в завтрашньому дні: в Британії зростає інфляція

Відкриття роботи нового парламенту та виступ королеви відкладаються

Немає впевненості в завтрашньому дні: в Британії зростає інфляція
Фото Reuters

Найвищий за останні 4 роки стрибок інфляції зафіксовано у Великобританії, в травні вона склала 2,9%, перевищивши цільовий показник Банку Англії, який становить 2%. Темп зростання зарплат не встигає за стрімкою зміною цінників в магазинах. Експерти відзначають подорожчання імпортованих товарів, а також – збільшення вартості путівок за кордон, пише Bloomberg.

Підвищення цін на комп'ютерні ігри, ноутбуки та святкові товари, яке частково відображає вплив слабкого фунта, підняло рівень інфляції до 2,9%, це найвищий показник з червня 2013 року. Економісти очікували, що він залишиться на рівні 2,7%.

Базова інфляція, в яку не входять продукти харчування і енергоносії, також несподівано прискорилася в травні, за даними Управління національної статистики, і досягла 2,6% – найвищого показника з листопада 2012 року.

Brexit, ослаблення фунта стерлінгів і результати нещодавніх парламентських виборів, які не змогли дати країні надію на стабільність – все це розхитує економіку Туманного Альбіону. Рівень купівельної активності істотно знизився: британці затягують паски.

Немає впевненості в завтрашньому дні: в Британії зростає інфляція
Рівень інфляції в Британії порівняно з попередніми роками
Bloomberg

Тим часом політична невизначеність зростає. У понеділок стало відомо, що відкриття Палати громад відкладається. Офіційна церемонія, на якій королева мала виголосити традиційну промову про напрямки роботи уряду і парламенту, раніше була призначена на 19 червня.

Тереза Мей, чиї позиції похитнулися після втрати «торі» більшості в Палаті громад в результаті дострокових виборів, провела перше засідання уряду меншості. Але навіть багато хто з консерваторів ставлять під сумнів майбутнє Мей на посаді прем'єра і її здатності очолити вихід країни з ЄС.

«Я вважаю, що «жорсткий» Brexit, за який виступала уряд, приречений. Я закликаю до більшої відкритості даного процесу. У нього повинні бути включені більше голосів: всі партії і чотири історичні області. Ми за підхід, при якому Об’єднане королівство залишиться в єдиному ринку ЄС», – заявила перший міністр Шотландії Нікола Стерджен.

У той же час стало відомо про можливу затримку офіційних переговорів по Brexit, призначених на 19 червня. Міністр з питань виходу Великобританії з ЄС Девід Девіс заявив у понеділок, що вони можуть бути перенесені на іншу дату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло