В Катарі припинили роботу заводи з виробництва гелію

В Катарі припинили роботу заводи з виробництва гелію

Якщо блокада триватиме більше місяця, почнеться глобальний дефіцит цього газу

В Катарі припинили роботу заводи з виробництва гелію

Катар, другий найбільший світовий виробник гелію, був змушений зупинити виробництво інертного газу через економічний бойкот з боку сусідніх держав. Про це повідомляє агентство Reuters.

Катар виробляє 25% світового гелію. Підприємства країни забезпечують світ 2 млрд куб. футів рідкого газу в рік, що становить близько 56,6 млн куб. м. Організація RasGas, філіал державного нафтогазового гіганта Qatar Petroleum, управляє в країні двома заводами з виробництва гелію. Джерела Reuters у цій компанії повідомили, що обидва заводи закриті.

«Виробництво гелію серйозно порушено через блокаду. Катар є одним з провідних виробників цього газу, постачання виявилися просто відрізані», – вказують джерела.

Через те, що Саудівська Аравія закрила свої кордони з Катаром, маршрут для наземного експорту гелію тепер заблокований.

Філ Корнблут, глава американської філії Kornbluth Helium Consulting, підтвердив призупинення роботи на катарських заводах з виробництва гелію. Поки що ситуація істотно не вплинула на світовий ринок гелію. Споживачі продовжують використовувати наявні запаси.

Крім того, опрацьовується альтернатива постачати рідкий газ по морю безпосередньо з Дохи або через Оман. Але це може збільшити ризики, а також призвести до зростання цін. На думку Філа Корнблута, якщо конфлікт Катару з сусідніми державами триватиме місяць або навіть більше, це спричинить глобальний дефіцит на ринку гелію. Останній раз в подібній ситуації ціни на рідкий газ зросли вдвічі.

Найбільший у світі виробник гелію – США. За даними консалтингової фірми Mordor Intelligence, обсяг ринку становить $4,7 млрд. Попит на рідкий газ постійно збільшується, в основному через різке зростання виробництва в країнах Азії.

Тим часом американські запаси гелію скорочуються. Країна вже сама почала імпортувати інертний газ з Катару. Виробниками гелію є також Алжир, Канада, Росія і Китай.

Нагадаємо, ряд країн регіону на чолі із суперником Ірану Саудівською Аравією минулого тижня розірвали дипломатичні відносини з Катаром, звинувативши його у фінансуванні тероризму. Катар відкидає ці звинувачення.

Про те, з чого почалася катарська дипломатична криза, читайте в матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті