В Катарі припинили роботу заводи з виробництва гелію
Якщо блокада триватиме більше місяця, почнеться глобальний дефіцит цього газу

Катар, другий найбільший світовий виробник гелію, був змушений зупинити виробництво інертного газу через економічний бойкот з боку сусідніх держав. Про це повідомляє агентство Reuters.
Катар виробляє 25% світового гелію. Підприємства країни забезпечують світ 2 млрд куб. футів рідкого газу в рік, що становить близько 56,6 млн куб. м. Організація RasGas, філіал державного нафтогазового гіганта Qatar Petroleum, управляє в країні двома заводами з виробництва гелію. Джерела Reuters у цій компанії повідомили, що обидва заводи закриті.
«Виробництво гелію серйозно порушено через блокаду. Катар є одним з провідних виробників цього газу, постачання виявилися просто відрізані», – вказують джерела.
Через те, що Саудівська Аравія закрила свої кордони з Катаром, маршрут для наземного експорту гелію тепер заблокований.
Філ Корнблут, глава американської філії Kornbluth Helium Consulting, підтвердив призупинення роботи на катарських заводах з виробництва гелію. Поки що ситуація істотно не вплинула на світовий ринок гелію. Споживачі продовжують використовувати наявні запаси.
Крім того, опрацьовується альтернатива постачати рідкий газ по морю безпосередньо з Дохи або через Оман. Але це може збільшити ризики, а також призвести до зростання цін. На думку Філа Корнблута, якщо конфлікт Катару з сусідніми державами триватиме місяць або навіть більше, це спричинить глобальний дефіцит на ринку гелію. Останній раз в подібній ситуації ціни на рідкий газ зросли вдвічі.
Найбільший у світі виробник гелію – США. За даними консалтингової фірми Mordor Intelligence, обсяг ринку становить $4,7 млрд. Попит на рідкий газ постійно збільшується, в основному через різке зростання виробництва в країнах Азії.
Тим часом американські запаси гелію скорочуються. Країна вже сама почала імпортувати інертний газ з Катару. Виробниками гелію є також Алжир, Канада, Росія і Китай.
Нагадаємо, ряд країн регіону на чолі із суперником Ірану Саудівською Аравією минулого тижня розірвали дипломатичні відносини з Катаром, звинувативши його у фінансуванні тероризму. Катар відкидає ці звинувачення.
Про те, з чого почалася катарська дипломатична криза, читайте в матеріалі Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].