Саудівська Аравія висунула Катару 24-годинний ультиматум

Саудівська Аравія висунула Катару 24-годинний ультиматум

Дипломатична криза загрожує існуванню Ради співробітництва арабських країн

Саудівська Аравія висунула Катару 24-годинний ультиматум
карта AvtoInsider.com

Саудівська Аравія висунула 24-годинний ультиматум Катару. Наслідки його невиконання поки залишаються невідомими.

Зокрема, SkyNews Arabia повідомила, що Саудівська Аравія дала Катару добу на виконання 10 умов. Це повідомлення вона передала через Кувейт, який зараз грає роль посередника в переговорах між Саудівською Аравією і Катаром.

Згідно з повідомленнями видання Zerohedge, основна вимога Саудівської Аравії полягає в тому, щоб Катар припинив всі відносини з ХАМАС і терористичною організацією «Брати-мусульмани».

Додаткової інформації про це ультиматумі, як і про його наслідки, поки немає. Телеканал Al Jazeera повідомив, що емір Кувейту Шейх Сабах аль-Ахмад аль-Джабер Аль-Сабах відвідав Саудівську Аравію у вівторок, де вони з королем Саудівської Аравії Салманом бін Абдул Азізом провели посередницькі переговори, щоб постаратися нейтралізувати ескалацію конфлікту між арабськими країнами та Катаром.

Саудівська Аравія зробила все, щоб заблокувати Катар в усіх напрямках. Це пов’язано з дипломатичною кризою, яка практично помістила Катар не тільки в політичну ізоляцію, а й заблокувала можливість торгівлі морським шляхом і обмежила експорт нафти і СПГ.

Вісім країн, звинувативши Катар у підтримці тероризму, оголосили про розрив дипломатичних відносин з ним: Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ, Бахрейн, Ємен та Лівія, згодом Мальта і Маврикій.

Емір Кувейту попросив шейха Таміма бен Хамада Аль-Тані, правлячого еміра Катару, утриматися від посилення напруженості. Він закликав його не приймати рішення, які могли б загострити ситуацію.

Проте міністр закордонних справ Катару заявив, що його народ відкидає тих, хто намагається нав'язати свою волю або втрутитися у внутрішні справи країни.

Найбільша небезпека цієї ситуації в тому, що криза буде означати кінець Ради співробітництва арабських країн Перської затоки, куди входять шість держав: ОАЕ, Катар, Бахрейн, Оман, Кувейт і Саудівська Аравія. Деякі аналітики також попереджають про «військову конфронтацію», перспективи якої поки що не надто великі.

Нагадаємо, щонайменше 7 держав Перської затоки оголосили про закриття транспортних зв’язків з Катаром і дають катарським громадянам два тижні, щоб ті покинули згадані країни.

Катарці готуються до економічної блокади - жителі країни масово скуповують продукти харчування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло