ДФС надає розстрочки переважно компаніям Ахметова

ДФС надає розстрочки переважно компаніям Ахметова

Насіров звинувачується в наданні розстрочки по сплаті рентної плати з порушенням вимог закону

Державна фіскальна служба надавала податкову розстрочку в 2017 році переважно компаніям Ахметова.

Про це стало відомо з відповіді на запит експерта з питань протидії корупції Гліба Канівського, який є в розпорядженні Економічної Правди.

Так, у відповідь на запит ДФС надала список компаній, які з 1 січня 2017 до 1 липня 2017 отримували розстрочення податкових платежів.

3 з 7 вищевказаних компаній ( «ДТЕК Свердлоантраціт», «ДТЕК Павлоградвугілля», «Київенерго») належать Ахметову. Наразі «ДТЕК Свердлоантраціт» знаходиться на непідконтрольній території.

Співвласником «Богдан Моторс» раніше був Петро Порошенко, а тепер компанія належить його бізнес-партнеру Олегу Гладовському, першому заступнику секретаря РНБОУ.

Президентом «Концерну АВЕК і Ко» є колишній депутат Олександр Фельдман.

«Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом», як відомо, є державним підприємством.

Нагадаємо, відомий депутат Олександр Онищенко, розшукується через те, що його компанії, на думку правоохоронців, незаконно отримували розстрочку. Екс-глава ДФС Роман Насіров звинувачується в наданні розстрочки по сплаті рентної плати компаніям Онищенко з порушенням вимог закону.

Обставини, за якими розстрочка може вважатися наданою з порушенням закону: наявність ризику виникнення або накопичення податкового боргу; економічне обґрунтування, що підприємства в майбутньому зможуть оплатити платежі за розстрочкою; актуальна фінансова звітність.

Вперше розстрочки по сплаті ренти Онищенко дав ще на початку 2015 року тодішньому голові ДФС Ігорю Білоусу. Підприємства Онищенко договору про розстрочення не виконували, розстрочені платежі кілька місяців не сплачувалися, а заборгованість підприємства перед бюджетом неухильно росла.

Нагадаємо, в 2016 році державна фіскальна служба заявляла, що питання сплати податків групою «Метінвест» Ахметова є «конфіденційною інформацією», яка не може бути розголошена без згоди самого платника податків.

Як повідомлялося, в 2015 році компанія ДТЕК Ахметова входила в п'ятірку найбільших неплатників податків.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло