З 15 червня в ЄС скасують плату за роумінг

З 15 червня в ЄС скасують плату за роумінг

Громадяни Євросоюзу в інших країнах Європи платитимуть за дзвінки стільки ж, як і вдома

З 15 червня в ЄС скасують плату за роумінг
Фото Shutterstock

Починаючи з 15 червня, всередині Євросоюзу скасовується плата за роумінг.

У зв’язку з цією непересічною подією президент Європарламенту Антоніо Таяні, прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат (Мальта зараз головує в Раді ЄС) і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер виступили з об’єднаною заявою, текст якої наводиться на офіційному сайті Ради ЄС:

«ЄС об'єднує людей і робить їх життя легшим. Кінець плати за роумінг – справжня європейська історія успіху. Тепер громадяни, які подорожують в межах ЄС, зможуть дзвонити, писати і спілкуватися через мобільні пристрої за тією ж ціною, що і в домашніх умовах. Скасування плати за роумінг – це один з найбільших і найвідчутніших успіхів Євросоюзу», – йдеться в заяві.

З четверга жителі Євросоюзу, які подорожують всередині ЄС, зможуть дзвонити, відправляти sms-повідомлення і підключатися до інтернету зі своїх мобільних пристроїв за тими ж цінами, що вони платять у себе вдома.

Але є певні зауваження. Нові правила діють тільки на час коротких поїздок по території ЄС. Тобто, якщо клієнт живе в одній європейській країні, а в інший у нього укладено договір на послуги мобільного зв'язку, в такому випадку розраховувати на «безкоштовний» роумінг йому не варто.

«ЄС вдалося знайти баланс між скасуванням роумінгу і необхідністю зберегти конкурентоздатними внутрішні пакети мобільних операторів. В операторів було 2 роки, щоб підготуватися до скасування плати за роумінг, і ми впевнені, що запроваджені ними нові правила підуть на користь їх клієнтам», – сказано в заяві.

Щоб уникнути зловживань, операторам рекомендується перевіряти, як абоненти використовують зв'язок за кордоном, звертаючи увагу на деталі, які можуть свідчити про використання закордонного зв’язку для домашнього спілкування. У разі зловживань оператор повинен повідомити користувача. Після цього компанія зможе стягувати з порушника невелику додаткову плату за роумінг.

Вартість послуг мобільного зв'язку в Євросоюзі разюче відрізняється, повідомляє CNBC. Наприклад, абоненти в Ірландії платять за голосові виклики в шість разів більше, ніж латвійські клієнти телекомів.

Нові правила роумінгу стосуються 28 країн ЄС, включаючи Великобританію, і три країни європейського економічного простору – Ісландію, Норвегію і Ліхтенштейн. Продовжать платити за роумінг жителі Швейцарії, крім того деякі оператори в Андоррі, Монако, Сан-Марино і в Ватикані також продовжать працювати за старою схемою. Деякі європейські оператори не стали чекати четверга, і вже забезпечують безкоштовний роумінг на території ЄС.

Питання про надто дорогий роумінг в Євросоюзі піднімалися ще в 2004 році. Після поїздок в сусідні країни блоку громадяни ЄС отримували величезні рахунки за телефонний зв'язок. У 2007 році був прийнятий перший регулюючий закон, який дозволив знизити плату на роумінг на 60%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло