Туреччина відгороджується стіною від Сирії

Туреччина відгороджується стіною від Сирії

Тисячі вибухових пристроїв було знешкоджено під час робіт зі спорудження стіни

Туреччина відгороджується стіною від Сирії
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Туреччина закінчила будівництво 700-кілометрової стіни вздовж кордону з Сирією, щоб заблокувати проникнення в країну терористів, повідомляє видання Hurriyet Daily News.

Таку ж саму стіну побудують і на кордоні з Іраном наступного року, повідомив міністр оборони Туреччини Фікрі Ішик.

Міністр зазначив, що стіна була побудована в рамках заходів безпеки. На стіні встановлено освітлення, сенсорну систему і камери. Спостереження на кордоні буде проводитися також за допомогою безпілотників.

Така система безпеки буде встановлена практично по всьому кордону, повідомив Фікрі Ішик. На іранському кордоні вже розпочато будівельні роботи. Також влада розглядає різні варіанти споруд на кордоні з Іраном.

Кордони Туреччини з Сирією в основному на пласкій поверхні, а от  гірська місцевість уздовж іранського кордону може створити більше проблем в будівництві стіни для перешкоджання проникнення терористів, пише видання.

Решта стіни на 828-кілометровому кордоні країни з Сирією буде закінчена вже в липні. Затримка виникла тому, що робочі бригади постійно стикалися з опором терористів із «Ісламської держави» та «Курдської робочої партії», які закладали вибухові пристрої на шляху прокладання стіни.

«Ми знешкодили понад тисячу саморобних вибухових пристроїв, а також близько 4-5 тисяч мін. Ось чому роботи затрималися, інакше ми б до сьогодні змогли їх закінчити», – додав міністр.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло