Українські танки без перешкод постачають до Таїланду

Українські танки без перешкод постачають до Таїланду

Україна забезпечила поставку п'ятої партії нових ОБТ «Оплот» у Таїланд

Українські танки без перешкод постачають до Таїланду
фото Wikipedia

Україна забезпечила поставку в Таїланд п'ятої партії нових основних бойових танків (ОБТ) «Оплот-Т» в складі п'яти машин, побудованих на потужностях ДП Завод ім. Малишева (Харків) в рамках укладеного у 2011 році контракту обсягом понад $240 млн, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з повідомленнями в тайських соцмережах, п'ята партія «Оплотів» прибула днями з України по морю на військово-морську базу «Саттахіп». За даними новинного агентства, партія бронетехніки була відвантажена тайському замовнику в березні. Відвантаження чергової, шостої партії готується на червень.

Танк ОБТ «Оплот», створений Харківським КБ машинобудування ім. Морозова на замовлення Міноборони України, прийнято на озброєння ЗСУ в травні 2009 року, тоді ж в українську армію було доправлено перші два танки.

Контракт обсягом понад $240 млн на поставку в Таїланд 49 українських танків ОБТ «Оплот» укладено в 2011 році, в квітні 2012 року ДП «Завод ім.Малишева» приступив до реалізації контракту.

Обсяг витрат на освоєння серійного виробництва ОБТ «Оплот», за даними заводу, склав $30 млн. Перші п'ять бойових машин були відвантажені тайському замовнику на початку 2014 року, ще чотири – в грудні 2015 року, 10 машин – навесні 2016 року. Четверта партія «Оплотів» була поставлена в Таїланд у листопаді 2016 року.

Завершення контракту за уточненим з таїландською стороною графіком заплановано на осінь 2017 року.

Як повідомлялося, в умовах російської агресії в 2014 році Україна вимушено призупинила ряд експортних контрактів на поставку основної військової техніки, яка відвантажували в зону бойових дій на Донбасі.

Поставки за припиненими контрактами відновлено в 2015-2016 роках за рахунок планового нарощування виробничих потужностей підприємств держконцерну «Укроборонпром».

Нагадаємо, у мережу виклали відео, на якому демонструються можливості нового українського танка «Оплот».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло