Середня зарплата в Україні нині становить 6 500 грн

Середня зарплата в Україні нині становить 6 500 грн

Підвищення мінімальної зарплати вплинуло на поповнення бюджетів

Cеред найактуальніших соціальних питань – забезпечення виплати мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень на місяць з 1 січня 2017 року. Цьому питанню було присвячено селекторну нараду, яка відбулася в Кабінеті Міністрів під головуванням віце-прем’єр-міністра Павла Розенка за участі фахівців Мінсоцполітики, Держслужби з питань охорони праці, Мінфіну та керівників облдержадміністрацій.

Про це повідомляє Урядовий Кур’єр.

За 5 місяців 2017 року порівняно з відповідним періодом 2016 року кількість людей, які працюють з офіційним оформленням і раніше отримували заробітну плату, меншу за 3200 гривень, зменшилася на 300 тисяч осіб. А це означає, що на 300 тисяч українців більше отримали 3200 гривень, які вони можуть використати для зростання добробуту їхніх родин.

Він повідомив, що за 4 останні місяці середня зарплата в Україні зросла порівняно з відповідним періодом торік майже на 40% й становить нині 6,5 тисячі гривень на місяць. Темпи зростання номінальної зарплати значно перевищували темпи інфляції, що відобразилося й на реальній зарплаті, яка за той же період зросла майже на 20%. Торік таке зростання становило лише 3,5 %.

Підвищення мінімальної зарплати вплинуло на істотне поповнення бюджетів усіх рівнів. Податок на доходи фізичних осіб, що надходить до зведеного бюджету, з початку року становить понад 62 мільярди гривень, що на 35% більше, ніж за минулий рік. Військовий збір, який також справляють із заробітної плати, нині поповнив бюджет на 5,5 мільярда гривень, що на 31% більше, ніж торік. А надходження від ЄСВ до бюджету становило 67 мільярдів, що на 17 мільярдів перевищило торішні показники.

Нагадаємо, що від грудня 2016 року близько 380 000 фізосіб-підприємців припинили свою діяльність. Водночас з’явились близько 120 000 нових підприємців, які зареєстровані та сплачують необхідні внески соцстрахування і ведуть свою діяльність. Про це повідомив міністр соціальної політики України Павло Розенко під час селекторної наради з керівництвом областей України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло