У Києві удвічі підвищать тарифи на комунальні послуги

У Києві удвічі підвищать тарифи на комунальні послуги

Середній розмір тарифу за послуги з утримування багатоквартирних будинків та прибудинкових територій – 6,43 грн за 1 кв. м

У Києві удвічі підвищать тарифи на комунальні послуги
Фото Анна Наконечна для mind.kiev.ua

Київська міська держадміністрація збільшила тариф на послуги з утримування багатоквартирних будинків та прибудинкових територій з 3 до 6,43 грн за 1 кв. м.

У розпорядженні Київміськадміністрації №668 від 6 червня зазначається, що воно прийняте у зв'язку зі зверненням виконавців послуг з утримування будинків і прибудинкових територій, які надали відповідні розрахункові матеріали щодо нових тарифів.

Нові тарифи передбачені для 8327 будинків столиці, що обслуговуються десятьма суб'єктами господарювання комунальної власності – керуючими компаніями по обслуговуванню житлового фонду всіх районів столиці.

Відповідні тарифи діють при оплаті послуги до 20 числа наступного місяця. При більш пізній оплаті і до «старих» і до «нових» тарифів додається ще 10%.

«Тарифи комунальних ЖЕКів не підвищувалися з 2010 року. За ці три роки підвищилася вартість паливо-мастильних матеріалів – на 195%, вартість вивезення твердих побутових відходів – більш ніж удвічі, вартість електроенергії, яка використовується для живлення ліфтів і освітлення, – більш ніж в шість разів. За цей період мінімальна заробітна плата в країні зросла майже вдвічі, тому двірникам та іншому персоналу потрібно її підвищувати. Ми розуміємо, що збільшення тарифів – це непопулярний крок, але мова йде про порятунок системи, яка обслуговує 8000 будинків», – відзначили в прес-службі КМДА «Інтерфаксу».

У червні середня ціна за обслуговування 1 кв. м становила від 3 до 5 грн залежно від керуючої компанії.

У документі не вказано дату введення нових тарифів, водночас зазначається, що розпорядження набуває чинності від дня його опублікування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло