За напівпровідниковий бізнес Toshiba точиться справжня «цінова війна»

За напівпровідниковий бізнес Toshiba точиться справжня «цінова війна»

Bain Capital запропонував найбільшу ціну у $19 млрд

За напівпровідниковий бізнес Toshiba точиться справжня «цінова війна»
фото Shutterstock

Консорціум компаній на чолі з американським фондом прямих  інвестицій Bain Capital LP та японські інвестори запропонували $19 млрд за підрозділ Toshiba, який випускає чіпи пам’яті. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Той факт, що до консорціуму входять японська держкорпорація та державний банк є ключовим фактором для ухвалення угоди регуляторами Японії, повідомляють джерела.

Bain також веде перемовини із інвестиційною компанією KKK&Co, яка може увійти до складу консорціуму.

Основним претендентом на придбання напівпровідникового бізнесу Toshiba є зараз американський виробник чіпів Broadcom, що запропонував близько 2,2 трлн єн.

Компанія Hon Hon Hai Precision Industry  також виявила бажання придбати напівпровідниковий бізнес , але Toshiba без особливого ентузіазму розглядала її заявку через зв’язки компанії з Китаєм.

Для потенційних покупців вирішальним є чи зможуть вони гарантувати подальше модернізування заводів і виробництва Toshiba у галузі, де для підтримання конкурентоздатності необхідні щорічні мільярдні вливання.

Рада директорів компанії Toshiba провела засідання у четвер для обговорення отриманих пропозицій, остаточне рішення буде прийнято до кінця червня.

Аукціон із продажу було ускладнено через супротив компанії Western Digital, яка володіє частиною активів з виробництва чіпів.

Минулого тижня, Toshiba направила до юридичної служби Western Digital листа, у якому заявила, що має право на продаж частини бізнесу без дозволу американських партнерів, оскільки об’єм ї активів складає менше 5% від загальної кількості активів підрозділу напівпровідників.

В свою чергу, Western Digital звернулась із позовом до суду штату Каліфорнія із вимогою заборонити продаж японській компанії бізнесу із виготовлення чіпів.

Акції Toshiba за результатами торгів в Токіо зросли на 1,6% у п’ятницю. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло