Шведський пенсійний фонд продав свою частку акцій «Газпрому»

Шведський пенсійний фонд продав свою частку акцій «Газпрому»

Фонд продав частки у шести компаніях, які, на його думку, порушують кліматичну угоду

Найбільший шведський пенсійний фонд АР 7 продав долі у шести компаніях, включно із «Газпромом», звинувативши їх у порушенні Паризької кліматичної угоди. Про це повідомляє Reuetrs.

В заяві, опублікованій на сайті пенсійного фонду йдеться, що він більше не має наміру інвестувати в організації, які порушують умови кліматичної угоди. Окрім акцій «Газпрому» фонд продав долі в ExxonMobil, TransCanada Corp, Westar, Entergy та Southern Corp.

У повідомленні пенсійний фонд критикує «Газпром» за спроби розвідки родовищ в Арктиці, TransCanada – за будівництво великих трубопроводів у Північній Америці, а решту компаній – за протидію законопроектам у сфері захисту навколишнього середовища в США.

На запит Reuters представники «Газпрому» не відповіли.

Як повідомляється, ExxonMobil не згодна із рішенням АР7, який раніше ніколи не зазначав свою оцінку діяльності компанії. «Ми підтримували  умови Паризької кліматичної угоди, яка на нашу думку є ефективною глобальною основою для зменшення ризику зміни клімату», – йдеться у заяві на сайті компанії.

В Entergy назвали причини такого рішення «безпідставними» і висловили жаль. «Entergy агресивно виступає за розумну вуглецеву політику вже більше 10 років. У 2016 році наші викиди СО2 були на 20% нижчі за рівень викидів 2000 року». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті