Насірова можуть притягнути до суду у Великобританії

Насірова можуть притягнути до суду у Великобританії

Британське посольство наголошує, що Насіров – громадянин Великобританії, і відповідатиме за британьскими законами

Насірова можуть притягнути до суду у Великобританії
Роман Насіров
Фото УНIАН

Посольство Великобританії в Україні опублікувало заяву, в якій висловило свою позицію щодо судового процесу над відстороненим керівником ДФС Романом Насіровим. В посольстві наполягають на британському громадянстві Насірова та натякають на можливе кримінальне переслідування чиновника в Британії.

«Ми глибоко стурбовані з приводу нещодавнього рішення Солом'янського суду Києва, де докази, надані Великобританією в рамках справи проти Романа Насірова, були визнані неприйнятними та відхиленими», – йдеться у заяві посольства, оприлюдненій на сторінці в Facebook.

Якщо український суд не в змозі притягнути Насірова до відповідальності, проти нього можуть розпочати судовий процес у Британії, йдеться в заяві.

«На цьому етапі відповідні органи Великобританії вивчать усі факти, щоб встановити, чи мали місце кримінальні правопорушення з боку громадянина Великобританії, який може постати перед судом у Сполученому Королівстві», – заявили у посольстві.

Крім того, в посольстві вважають цю ситуацію яскравим прикладом того, що в Україні є нагальна потреба «в незалежній прозорій судовій системі та створенні антикорупційного суду».

Як повідомлялося раніше, антикорупційні прокурори заявили, що Насіров має британське громадянство – цю інформацію їм надало посольство Великобританії.

Сам Насіров заперечує наявність британського паспорту.

НАБУ підозрює Насірова у причетності до махінацій в «газовій справі» депутата і бізнесмена Олександра Онищенка.

Йому інкримінують зловживання владою, що спричинило збитки державі на 2 млрд гривень.

У березні Насіров вийшов із СІЗО під заставу у 100 мільйонів гривень.

8 червня Солом'янський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання обвинувачення про зарахування до державного бюджету 100 млн грн застави, внесеної за Романа Насірова.

Прокурори аргументували таку вимогу тим, що Насіров не здав британський паспорт, який в нього нібито є.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті