Порошенко підписав скасування «закону Савченко»

Порошенко підписав скасування «закону Савченко»

За час дії закону 8 тис. небезпечних злочинців вийшли на свободу

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо правил складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення (№ 2046-VIII)».

Як повідомляє в суботу прес-служба президента України, закон вносить зміни до частини 5 статті 72 «Правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення» Кримінального кодексу України, згідно з якими попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими в частині 1 цієї статті.

Відповідно до закону, при призначенні покарань, не зазначених в частині 2 статті 72, суд, враховуючи попереднє ув'язнення, може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.

Як повідомлялося, законопроект №5534 був прийнятий Верховною Радою України 18 травня 2017 року 227-ма голосами народних депутатів.

Даний закон скасовує так званий «закон Савченко», який набув чинності 24 грудня 2015 року та передбачав, що кожен день попереднього ув'язнення повинен бути зарахований як два дні основного покарання.

За словами міністра юстиції України Павла Петренка, за час дії «закону Савченко» близько 8 тис. небезпечних злочинців вийшли на свободу, близько 2 тис. вчинили повторні злочини і повернулися в місця позбавлення волі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло