Вперед, Макрон! – партія президента Франції здобула міцну більшість у парламенті

Вперед, Макрон! – партія президента Франції здобула міцну більшість у парламенті

Результати екзит-полів гарантують партії від 355 до 425 мандатів

Вперед, Макрон! – партія президента Франції здобула міцну більшість у парламенті
фото https://en-marche.fr

Партія президента Франції Еммануеля Макрона «Вперед!» спільно з партнерами по коаліції – партією «Демократичний рух» – отримала абсолютну більшість у парламенті.

Про це свідчать попередні результати другого туру парламентських виборів , які опублікувало у своєму Твіттері агентство AFP у вигляді інфографіки.

Партія Макрона матиме від 355 до 425 місць у парламенті, який складається з 577 депутатів.

Якщо ці попередні дані будуть підтверджені, 39-річний Макрон отримає більше можливостей для реалізації своєї орієнтованої на розвиток бізнесу проєвропейської економічної та політичної програми, повідомляє Reuters.

На другому місці – консервативна партія «Республіканці» та її союзники з партії «Союз демократів та незалежних», які матимуть 125 місць. В попередньому парламенті в них було 200 місць.

А от найбільшого провалу на цих виборах зазнала Партія соціалістів, яка втратила понад 200 депутатів, і тепер цю політичну силу представлятимуть від 27 до 49 обранців. Такою є реакція виборців на результат правління соціаліста Франсуа Олланда, зростання безробіття та соціальної напруженості.

Французька комуністична партія матиме 30 мандатів.

«Партія зелених» отримає 18 місць у парламенті.

Очолюваний Марін Ле Пен «Національний фронт» матиме від чотирьох до восьми депутатів, але сама лідерка крайньо правої політичної сили пройшла до парламенту.

Раніше в МВС Франції повідомили, що явка на парламентські вибори виявилася найнижчою за останні 10 років. Станом на 17:00 за місцевим часом проголосували близько 35% виборців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті