Вартість нафтопродуктів: на АЗС знизились ціни

Вартість нафтопродуктів: на АЗС знизились ціни

Найбільші оператори ринку знизили ціну в середньому на 50 коп. Прогнозується, що бензин ще подешевшає

Експерти Консалтингової групи «А-95» відмічають, що у період з 9 по 16 червня середні ціни на нафтопродукти в крупному опті (залізничні цистерни) продовжили стрімко знижуватись. Бензин подешевшав на 240–370 грн/т. ДТ – на 500 грн/т, до 20 580 грн/т. Це мінімальна середня вартість ресурсу з 15 грудня 2016 року. Ціни знижуються через зниження європейських котирувань, які оновили новий річний мінімум. Зокрема, по ДТ вони просіли до $419–425/т.

Великооптовий ринок України

Також позитивний вплив надає зміцнення курсу гривні на міжбанківській біржі до 26,01–26,02 грн/$.

На АЗС сталося анонсоване зниження цін. Найбільші оператори (ОККО, SHELL, SOCAR, WOG) знизили ціну на 50 коп./л у п’ятницю. Вже у вихідні опустила цінники найбільша мережа групи «Приват» («Авіас», ANP, «Укрнафта»).

При цьому роздрібна ціна продовжує зберігати потенціал до подальшого зниження. Збереження темпів зниження оптових цін може призвести до зниження цін на АЗС ще на 0,5–1 грн/л.
Автогаз також дешевшає, як в опті, так і вроздріб. Мінімальні пропозиції на ринку автогазу вже нижчі за 10 грн/л. Великі оператори спустилися до 11,20–11,60 грн/л.
Динаміка роздрібних цін в Україні

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло