Офіційні результати парламентських виборів у Франції

Офіційні результати парламентських виборів у Франції

Новий парламент розпочне роботу 27 червня

Офіційні результати парламентських виборів у Франції
Фото facebook.com/EmmanuelMacron

Партія президента Франції Еммануеля Макрона «Вперед, Республіка» перемогла на парламентських виборах. Про це після підрахунку всіх бюлетенів свідчать опубліковані дані французького міністерства внутрішніх справ.

Відповідно до опублікованого повідомленням, партія Макрона отримала в нижній палаті парламенту 308 місць із 577. Її союзник «Демократичний рух», міністра юстиції Франсуа Байру, що виступає у альянсі з Макроном, матиме 42 місця. Загалом парламентська більшість складе 351 місце в парламенті. Це значна перевага (для законодавчої активності слід було перетнути позначку в 289 мандатів), але нижча за прогнозовані оцінки у 400 місць.

Опозиційна партія «Республіканці» і їх партнери з «Союзу демократів і незалежних» отримали 113 і 18 місць відповідно.

Ультраправий «Національний фронт» Марін Ле Пен, суперниці Макрона на президентських виборах, матиме лише 8 місць у парламенті.

Противники Макрона, як праві, так і радикально ліві, заявляють про те, що низька явка на виборах у неділю (близько 42%) ставить під сумнів політичний мандат новообраного президента.

Нова сесія французького парламенту розпочнеться 27 червня.

Слід зазначити, що у парламенті працюватиме рекордна кількість жінок – 156.

Тверда парламентська більшість допоможе Макрону втілити в реальність свої плани послабити трудові закони Франції і змінити французьку систему соціального забезпечення на виплату пенсій та допомоги по безробіттю.

Депутати від його партії – це історична кількість новоприбулих, «свіжих» у парламентській політиці людей, від екс-тореадора й колишнього льотчика-винищувача до математиків і магістрів по боротьбі з корупцією, а також багато колишніх місцевих політиків.

Яке значення має результат парламентських виборів у Франції для України? Франція є учасницею «Нормандської четвірки» і бере участь у врегулюванні конфлікту на Донбасі. Париж разом з Берліном, Лондоном і Вашингтоном є одним з ініціатором політики санкцій проти Росії. Парламентська більшість Макрона буде підтримувати ініціативи французького президента щодо стримування агресії Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло