Мінекономіки прогнозує інфляцію 11,2% на кінець 2017

Мінекономіки прогнозує інфляцію 11,2% на кінець 2017

Підвищення споживчих цін обумовлене посиленням тиску з боку сезонних чинників

Міністерство економічного розвитку і торгівлі прогнозує інфляцію на рівні 11,2% за підсумками 2017 року.

Про це передають Українські Новини.

Ризиками, які можуть привести до помітної активізації інфляційних процесів в найближчі місяці на споживчому ринку, є відновлення девальваційних тенденцій, різке підвищення цін на світовому ринку, істотне перенесення витрат виробництва на споживчі ціни.

Інфляція в травні поточного року становила 1,3% в порівнянні з квітнем.

З початку року вона склала 6,2%.

Як зазначає міністерство, підвищення споживчих цін обумовлене посиленням тиску з боку немонетарних, в тому числі сезонних чинників формування цін на плодоовочеву продукцію.

Сезонність в цьому році посилилася втратами, понесеними в результаті погодніх умов: ціни на фрукти та овочі перевищували сезонні і підвищилися на 12,8% і 16,7% (середнє подорожчання в період останніх 5 років зафіксовано на рівні 5,5 і 2,4 процентного пункту відповідно).

Мінекономіки констатує, що це спровокувало прискорення небазової інфляції, яка за підрахунками Мінекономіки склала 2,6% (1,3% в квітні), вклад в загальну інфляцію – 1,1 процентного пункту.

Збільшення цін на природний газ для населення в більшості областей майже не вплинуло на загальну інфляцію.

Відзначається, що позитивний ефект на цінову ситуацію мала відсутність тиску з боку монетарних факторів (базова інфляція становила 0,3%. Вклад – 0,2 процентного пункту) завдяки стримуючому впливу зміцнення обмінного курсу гривні (сповільнилося підвищення цін на продовольчі товари з високим ступенем промислової обробки і відбулося зниження цін на окремі непродовольчі товари).

Очікується, що в другій половині 2017 року формування інфляційного тренду на споживчому ринку буде відбуватися під впливом дій фактора втрат, а також коригування тарифів на окремі послуги ЖКГ, що частково буде нівелюватися насиченням внутрішнього ринку товарами, виваженої монетарної та фіскальної політикою, відсутністю значних коливань на валютному ринку.

31 травня Кабінет Міністрів погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту з 3% до 1,8%, інфляції з 8,1% до 11,2% в 2017 році.

Нагадаємо, що за даними НБУ, інфляція прискорилась до 13,5% через підняття цін на продукти, сигарети та послуги ЖКГ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло