Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Світовий ВВП зростає швидкими темпами

Світовий ВВП зростає швидкими темпами

Найпозитивніші показники демонструє єврозона

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings очікує, що зростання глобального ВВП в поточному році прискориться до 2,9%. Як повідомляється в прес-релізі агентства, наступного року темпи підйому збільшаться до 3,1%, що стане максимальним підвищенням з 2010 року, повідомляє Інтерфакс.

«Швидше зростання в цьому році відображає синхронне покращення як у країнах з розвиненою економікою, так і в державах з економікою, що розвивається. Макрополітика і посилення ситуації на ринках праці підтримують зростання попиту в розвинених країнах, в той час як зміни на ринку житла в Китаї з 2015 року та відновлення цін на сировину з початку 2016 року сприяли пожвавленню попиту в державах emerging market», – відзначає головний економіст Fitch Брайан Култон.

Найпозитивніше ситуація порівняно з березневим звітом змінилася в єврозоні. Сильні дані, покращення зовнішнього попиту і зміцнення впевненості в тому, що програма кількісного пом'якшення (QE) Європейського центрального банку діє, вилилися в підвищення аналітиками Fitch оцінки зростання ВВП єврозони в 2017 році до 2% з раніше прогнозованих 1,7%.

«Підвищення попиту у великих країнах з економікою, що розвивається, істотно відновилося в 2017 році. Як Бразилія, так і Росія недавно повернулися до зростання реального ВВП, і останні дані підтверджують, що споживання та інвестиції починають збільшуватися в РФ. Після дуже сильного зниження сукупного попиту в результаті різкого падіння цін на сировину в 2014 році, зараз є можливість для відновлення попиту у сировинних виробників великих держав emerging market», – наголошується в повідомленні агентства.

«Два ключових понижувальних ризики, які були виявлені в минулому кварталі, – це розвал єврозони і агресивний протекціонізм США – не зникли, але в останні місяці значно зменшилися», – вважає Култон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті