НБУ відзвітував про фінансову стабільність

НБУ відзвітував про фінансову стабільність

Системні ризики зменшуються, відновлено кредитування фізосіб

З початку 2017 року системні ризики для української банківської системи в цілому зменшилися, і така тенденція продовжиться у другому півріччі.

Про це йдеться у третьому Звіті про фінансову стабільність, передає прес-служба центробанку.

Насамперед, Нацбанк заявив про завершення очищення банківського сектору, яке тривало протягом трьох останніх років.

Ключовою подією прес-служба НБУ називає перехід Приватбанку у державну власність. Зазначається, держава уже витратила на поповнення капіталу Приватбанку еквівалент близько 5% ВВП, щоб зберегти фінансову стабільність.

Після переходу Приватбанку у держвласність частка держави у банківському секторі сягнула 56% за чистими активами та 62% за депозитами населення.

Згідно звіту, прибутковість компаній реального сектору підвищується, і є підстави для зростання попиту бізнесу на середньострокове кредитування. Реальний наявний дохід населення також збільшується завдяки зниженню інфляції та підвищенню мінімальної зарплати.

Починає повільно відновлюватися іпотека.

Також у звіті підкреслюється, що у наступні кілька років держава має зменшити присутність у банківському секторі.

Фінустанови, в свою чергу, повинні активніше реструктурувати кредити добросовісним позичальникам, фінансовий стан яких відновлюється. Обслуговування решти проблемних кредитів вже не буде відновлено, тому, на думку аналітиків НБУ, їх доцільно повністю зарезервувати та списати.

Високу частку непрацюючих кредитів, а це 57% від загального обсягу, у Нацбанку називають баластом для банківської системи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло