До 2040 року більша половина всієї енергії буде відновлюваною

До 2040 року більша половина всієї енергії буде відновлюваною

Вже через 4 роки вартість сонячної енергії впаде нижче за вугільну

За даними щорічного звіту Bloomberg New Energy Finance про розвиток світової енергетики New Energy Outlook-2017, до кінця наступного двадцятиріччя інвестиції у відновлювану енергетику складуть більше $7 трлн, а її частка в загальному виробленні електроенергії в світі перевищить 50%.

Згідно зі звітом, до 2040 року на частку відновлюваної енергетики припадатиме приблизно 72% всіх інвестицій в нові енергетичні установки, які на той час складуть $10,2 трлн.

Цьому сприятиме швидке падіння вартості відновлюваної енергії: вже через 4 роки вартість сонячної енергії буде нижчою за вугільну в багатьох країнах, включаючи Німеччину, США, Китай, Індію і Великобританію, а до 2040 року – опуститься в середньому на 66% по всьому світу.

Вартість вітряної електрики також продовжить знижуватися: через 23 роки вартість енергії, що генерується наземними вітряними турбінами, знизиться приблизно на 47%, а вартість енергії, яка генерується на шельфі, – впаде на рекордні 71%. В результаті, до 2040 року 51% усієї вироблюваної в світі електроенергії припадатиме на відновлювані джерела, серед яких 34% – тільки на сонячну і вітряну енергетику.

Найбільшими інвесторами в відновлювану енергетику будуть Китай та Індія.

Частка вугілля в електроенергетиці тим часом знижуватиметься: до 2040 року вона впаде на 87% в Європі і на 45% – в США. Всього 18% нових проектів в сфері вугільної енергетики в усьому світі, які зараз плануються, будуть реалізовані, інші доведеться скасувати (це приблизно 369 ГВт потужностей).

Завдяки відмові від вугілля і переходу на відновлювані джерела збільшення викидів вуглекислого газу в атмосферу, за яке відповідальний енергетичний сектор, вдасться повернути назад: до 2026 року викиди продовжать рости, а потім почнуть знижуватися, що дозволить виконати цілі Паризької угоди по клімату, оптимістично стверджує видання.

Звіт New Energy Outlook заснований на опитуванні більше 80 експертів у сфері енергетики і технологій з 12 країн. Поточний звіт більш позитивний, ніж минулорічний: в 2016 році опитані Bloomberg експерти сумнівалися, що за рахунок переходу на відновлювані джерела збільшення середньорічної глобальної температури вдасться утримати в межах 2° С, що необхідно для уникнення кліматичної катастрофи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло