НБУ: Держава витратила на банківську кризу 14% ВВП

НБУ: Держава витратила на банківську кризу 14% ВВП

У порівнянні з іншими країнами в НБУ оцінили втрати України, як «помірні»

Витрати України на подолання наслідків пережитої трирічної банківської кризи становили близько 14% ВВП. Про це повідомив директор департаменту фінансової стабільності Національного банку України Віталій Ваврищук.

«Нам було цікаво порівняти нашу статистику з досвідом інших країн, які також пережили тривалі системні кризи. Ми порахували, що в цілому витрати держави, або фіскальні витрати на подолання наслідків кризи, становили близько 14% ВВП», – сказав Ваврищук.

За його словами, більшість цих витрат пов'язані з капіталізацією «Приватбанку» і державних банків, виплатами вкладів населенню та неповерненням рефінансування збанкрутілих банків.

«Якщо подивитися ширше, на витрати економіки, і порахувати не тільки фіскальні витрати, але і втрати приватного сектора, то цей показник значно вищий і становить 38%», – додав Ваврищук, пояснивши, що цей показник додатково до фіскальних витрат враховує втрати коштів юридичних осіб і внесків громадян більш гарантованої суми в 200 тис. грн, а також суми докапіталізації банків.

Втрати України в зв'язку з подоланням банківської кризи є помірними на тлі показників країн, які пережили трирічні і більш тривалі кризи, де відповідні фіскальні витрати становили від 1% до 57% ВВП.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті