Мін'юст стягнув з «Газпрому» перші 81 млн грн

Мін'юст стягнув з «Газпрому» перші 81 млн грн

Кошти були виявлені на території України

Міністерство юстиції стягнуло з «Газпрому» перші 80,8 мільйонів гривень із встановленого раніше судом штрафу на загальну суму 172 мільярда гривень. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко на прес-конференції в Укрінформі.

«Станом на сьогоднішній день з ПАТ «Газпром» на користь Державного бюджету (України – ред.) стягнуто 80 млн 800 тисяч гривень. Це ті кошти, які були встановлені й виявлені на території України як такі, що належать даній компанії у вигляді дивідендів від третіх осіб», – сказав він і додав, що наразі процес стягенння цих коштів завершується.

Петренко нагадав, що кошти стягуються відповідно до раніше ухваленого Господарським судом за ініціативи Антимонопольного комітету рішення, яким зобов'язано «Газпром» сплатити 171 млрд 932 млн гривень штрафу за зловживання монопольним становищем на території України.

Міністр зазначив, що крім уже стягнених 80,8 млн гривень, Мін'юст також наклав арешт на акції «Газпрому» в компанії «Газтранс» номінальною вартістю 33,3 млн гривень.

Також, за його словами, продовжуються пошуки інших активів на території нашої держави. Разом з тим, урядовець розповів, що після того, як буде завершено процес розшуку активів «Газпрому» в Україні, Мін'юст звернеться до інших держав, із якими є договори щодо правової допомоги, про виконання рішення суду по цій компанії.

Нагадаємо, у січні 2016 року Антимонопольний комітет України вирішив оштрафувати «Газпром» на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами.

Раніше «Газтранзит» намагався вивести кошти з України шляхом виплати своїм акціонерам 209,066 млн грн дивідендів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло